Žemas kraujo spaudimas
Pirmiausia, svaigulį gali sukelti žemas kraujo spaudimas. Dr. Auldric Ratajczak sako „Women‘s Health“, jog venos išsiplečia tam, kad sureguliuotų kūno temperatūrą, o kraujo tekėjimą kontroliuoja smegenys, kurios bando vėsinti odą ir kūną. Šis pasikeitimas ir gali sukelti svaigulį.
Prakaitavimas
Antroji svaigstančios galvos priežastis gausus skysčių praradimas. Kadangi karštomis vasaros dienomis daug prakaituojame, prarandame dvigubai daugiau skysčių. Jeigu negeriate pakankamai vandens, kad atstatytumėte skysčių balansą, galite pasijusti apsvaigę.
Saulės smūgis
Kartais svaigulys gali išduoti rimtą sveikatos problemą. Jeigu be galvos svaigulio jus taip pat kamuoja ir galvos skausmas, sumažėjęs apetitas, padidėjęs prakaitavimas, mėšlungis, greitas kvėpavimas, didelis troškulys ir pakilusi temperatūra, tai taip pat gali reikšti, kad gavote saulės smūgį. Tokiu atveju, turite pasitraukti į pavėsį kaip įmanoma greičiau ir išgerti daug kambario temperatūros vandens. Sunkesniais atvejais galima prarasti sąmonę, tuomet reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytojus.
Kaip išvengti?
Laimė, yra keletas būdų, kurie gali padėti išvengti šio nemalonaus jausmo. Jeigu tik pajautėte, kad galva svaigsta, gerkite granatų sultis. Jos ne tik atstatys skysčių balansą, bet ir pagerins kraujotaką. Be abejonės, būtina gerti daug vandens ir vengti alkoholio bei kofeino. Jeigu nepavyksta išvengti, gerkite vandenį kartu su šiais gėrimais. Taip pat venkite saulės nuo 10 iki 16 valandos, dėvėkite kepurę ir akinius nuo saulės, apsirenkite lengvais rūbais. Galiausiai, stenkitės valgyti lengvesnius patiekalus, taip metabolizmas dirbs lėčiau ir nedidins kūno temperatūros, rašo tips-and-tricks.co