• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mėgstantiems lankytis baseinuose mokslininkai turi liūdnų žinių, kurios gali sumažinti norą smagiai pasiplaukioti – apskaičiuota, kiek šlapimo yra baseine. Skaičiai nemaloniai nustebins ir greičiausiai sumažins jūsų meilę baseinams.

Mėgstantiems lankytis baseinuose mokslininkai turi liūdnų žinių, kurios gali sumažinti norą smagiai pasiplaukioti – apskaičiuota, kiek šlapimo yra baseine. Skaičiai nemaloniai nustebins ir greičiausiai sumažins jūsų meilę baseinams.

REKLAMA

Anksčiau „Forbes“ straipsnyje apie tai, kokie nešvarūs yra daugelis baseinų ir sūkurinių vonių, paaiškėjo nemaloni tiesa – vienas iš penkių žmonių prisipažįsta, kad šlapinasi baseine.

O dabar Albertos universiteto mokslininkai sugalvojo testą, kuriuo galima nustatyti, kiek šlapimo yra baseine. Naudodami šį testą jie apskaičiavo šlapimo kiekį dviejuose baseinuose.

41 tūkst. litrų talpos baseine buvo aptikta beveik 30 litrų šlapimo, 83 tūkst. litrų talpos baseine – 75 litrai šlapimo, rašo forbes.com.

REKLAMA
REKLAMA

Nemaloni žinia mėgstantiems baseinus

Kadangi vieno šlapinimosi metu vienas žmogus tikrai neišskiria 75 litrų šlapimo (ankstesnio tyrimo duomenimis, vidurkis yra 77,5 ml), tai reiškia, kad pirmajame baseine galėjo šlapintis gerokai daugiau nei 400 žmonių, o antrajame – daugiau nei tūkstančius žmonių.

REKLAMA

Nors šios išvados tikrai nėra džiuginančios, labai įdomu, kaip mokslininkai išmatavo šlapimo kiekį baseine. Žurnale „Environmental Science and Technology Letters“ paskelbtame straipsnyje jie aprašė visą procesą.

Tam jie panaudojo neįprastą būdą, apskaičiuodami dažniausiai naudojamo dirbtinio saldiklio – acesulfamo K – kiekį, kad išmatuotu, kiek šlapimo yra baseine ar sūkurinėj vonioje. Kai valgote ar geriate ką nors su šiuo dirbtiniu saldikliu, didelė jo dalis patenka tiesiai į šlapimą.

REKLAMA
REKLAMA

Jei aptinkama daug saldiklio baseine ar sūkurinėje vonioje, tai ženklas, kad baseine šlapinosi ne vienas žmogus ir vandenyje yra šlapimo.

 

Šlapinimasis baseinuose ne tik kelią pasibjaurėjimą, bet ir nėra visiškai saugus. Nors chloras gali sunaikinti daugybę mikroorganizmą, vis dėlto, sunaikina ne viską.

Mažai kas žino, kad šlapimas gali reaguoti su chloru, ko pasekoje gali susidaryti toksiški junginiai, tokie kaip cianogeno chloridas ir trichloraminas, kurie gali sudirginti akis ir plaučius. Kaip anksčiau rašė „Time“, cionageno chloridas gali pažeisti plaučius, širdį ir centrinę nervų sistemą, o trichloraminas gali sukelti ūmų plaučių pažeidimą.

Greičiausiai reikėtų labai didelio kiekio šlapimo baseine, kad pakenktų sveikatai, tačiau nepamirškite – šlapinimasis baseine nėra visiškai saugus, be to, nėra malonus kitiems, todėl mėgstantys baseinus raginami nustoti juose šlapintis.

o dar kiek rūras, mėnesines prasiplauna, o dar visų prakaitas nuplautas... Feeee.
Baseino prižiūrėtojas prieina prie moteriškės ir sako:
- ponia, pasakykite savo vaikui, kad nustotų šlapintis į baseiną.
- klausykit, bet juk taip daro daugelis. Kodėl jūs kitiems nieko nemoralizuojate...?
- na, gal daro ir kiti, bet jūsų vaikas - vienintelis TAI daro tiesiai nuo tramplino...
Reikia juos per prievarta nuvesti ir numyždinti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų