Profesionalai teigė, kad šis klasikinis pratimas yra geras būdas patikrinti raumenų jėgą ir ištvermę senstant.
Atliekant standartinį atsispaudimą įdarbinama dauguma pagrindinių kūno raumenų grupių, įskaitant kojas, pilvo preso raumenis ir rankas, rašo nypost.com.
Svarbiausia atliekant atsispaudimus – išlaikyti kūną tiesioje padėtyje, rankos turi būti vienoje linijoje su pečiais.
Kiek atsispaudimų turi padaryti vyrai ir moterys?
Kaip padaryti atsispaudimą žino visi – stovint pasirėmus plaštakomis ir kojų pirštais nusileisti link žemės sulenkiant rankas per alkūnes ir stumti kūną aukštyn, kol rankos vėl bus tiesios.
„Mayo clinic“ nurodė, kiek atsispaudimų turėtų padaryti vyrai ir moterys, priklausomai nuo jų amžiaus, pradedant nuo 25 metų ir baigiant 65 metais.
Ekspertai teigia, kad 25 metų vyras turėtų sugebėti padaryti maždaug 28 atsispaudimus vienu ypu, o moterys – 20 atsispaudimų. Tai – gero fizinio pasirengimo ženklas.
Su metais šis skaičius mažėja. Sulaukusios 35 metų moterys turėtų padaryti 19 atsispaudimų – tik vienu mažiau nei būdamos 25 metų, o vyrai turėtų galėti padaryti 21 atsispaudimą – septyniais mažiau nei dešimtmečiu jaunesni vyrai.
Sulaukus 45 metų amžiaus, skaičius smarkiai sumažėja: moterys turėtų padaryti 14, o vyrai – 16 atsispaudimų. 55 metų amžiaus moterys turėtų galėti padaryti 10, vyrai – 12 atsispaudimų.
Galiausiai 65 metų amžiaus grupei priklausantys ir vyrai, ir moterys vienu ypu turėtų padaryti 10 atsispaudimų.
Tačiau fitneso ekspertai įspėja, kad nereikėtų vertinti tyrimo duomenų tiksliai pagal pateiktus skaičius.
„Gerbiu įvairiu eksperimentus ir tyrimus, tačiau šiuo atveju labiau remiuosi savo asmenine patirtimi treniruojant asmenis. Dauguma mano klientų laikosi sveiko gyvenimo būdo ir treniruojasi 2-3 kartus per savaitę.
Atsižvelgdama į tai, manau, kad realios normos moterims galėtų būti mažesnės maždaug 3-5 atsispaudimais, o sportuojantiems vyrams – 5-10 atsispaudimų, lyginant su sveikatos priežiūros ekspertų rekomendacijomis“, – dienraščiui „Daily Mail“ sakė Niujorke dirbanti asmeninė trenerė Natalya Alexeyenko.
Reguliarus fizinis aktyvumas nėra vienintelis veiksnys, lemiantis žmogaus fizinį pasirengimą. Labai svarbi ir sveika mityba, kuri gali padėti sumažinti mirtinų ligų, tokių kaip širdies ligos ir tam tikro vėžio rūšys, riziką.
Pagal oficialias Ligų kontrolės ir prevencijos centro rekomendacijas, per savaitę rekomenduojama apie 150 minučių vidutinio intensyvumo fizinio aktyvumo, t. y. maždaug 20 minučių per dieną, ir dvi dienos turėtų būti skiriamos jėgos treniruotėms.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!