Jei trokštate nusipirkti tikrą, o ne dirbtinę eglutę ir ieškote būdų, kad ji atrodytų puikiai atkeliavus Kalėdoms, sekite ekspertų patarimus, kuriuose jie dalinasi, kaip ilgiau išlaikyti puikią eglutę.
Apsvarstykite, kur savo namuose ketinate pastatyti eglutę. Galbūt norėsite išmatuoti savo lubų aukštį, turėdami omenyje, kad medžio stovas gali pridėti dar 5 centimetrus prie bendro eglutės aukščio. Vidutinis eglutės aukštis yra apie 2 metrus, o tai paprastai puikiai tinka daugeliui namų su standartiniu lubų aukščiu.
Įsitikinkite, kad nusipirkote šviežią medį.
Šviežias, o ne senas medis turės blizgančius spyglius, kurie yra žali ir lankstūs. Geras šviežumo testas – laikyti šaką ir ranka braukti per spyglius – jie turi likti ant šakos. Taip pat pažiūrėkite į medžio kamieną – jei vidinėje medžio pusėje esančios šakos, išeinančios iš kamieno, yra rudos, tai rodo, kad medis nėra šviežias.
Jei perkate eglutę anksti ir neketinate jos puošti iš karto, protingiausia eglutę laikyti lauke, saugioje vietoje. Geriausia, kad medžio kamienas būtų įmerktas į vandenį, rašo portalas rsvplive.ie.
Kai būsite pasiruošę papuošti eglutę, nupjaukite maždaug centimetrą nuo medžio pagrindo. Tai leis medžiui lengviau sugerti vandenį. Padėkite jį į medžio stovą arba pastatykite medį į dėžę, aplink kurią išdėliokite akmenų – jie padės išlaikyti medį vietoje.
Nerekomenduojama dėti medžio į smėlį ar durpes, nes tai tiesiog išsausins arba supūdys medį. Smėlis ir durpės taip pat užblokuos poras ant medžio pagrindo ir neleis jam sugerti vandens. Labai svarbu kasdien pripildyti medžių stovą/talpą vandeniu – sveiki medžiai gali sugerti iki 2 litrų vandens per dieną!
Statydami medį stenkitės nestatyti jo prie radiatoriaus ar šiltos ugnies. Medžiai geriausiai išsilaikys vėsesnėje vietoje, karštis greičiau išdžiovins medį.