• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laikrodžius sukame du kartus per metus, kovo ir spalio mėnesiais, tad nepamirškite – netrukus vėl reikės tai padaryti. Šiais metais laikrodis bus sukamas spalio 29 d. (sekmadienį) 3 val. ryto, viena valanda atgal.

Laikrodžius sukame du kartus per metus, kovo ir spalio mėnesiais, tad nepamirškite – netrukus vėl reikės tai padaryti. Šiais metais laikrodis bus sukamas spalio 29 d. (sekmadienį) 3 val. ryto, viena valanda atgal.

REKLAMA

Nors dėl šios priežasties miegosime ilgiau, tai reiškia, kad nuo to laiko dienos bus trumpesnės, o naktys – ilgesnės.

Laikrodžiai sukami jau daugybę metų, tačiau apie šio veiksmo poveikį sveikatai žino ne visi. Laiko persukimas turi įvairių pasekmių mūsų fizinei ir psichinei savijautai. 

Nors iš pirmo žvilgsnio valandos skirtumas neatrodo didelis, ekspertai teigia, kad tai vis dėlto yra didelis pokytis mūsų organizmui.

Laiko sukimo poveikis sveikatai 

Mūsų organizmas, naudodamasis aplinkos signalais, tokiais kaip saulėtekio ir saulėlydžio laikas, diktuoja hormonų veiklą. Taigi, staigus jų pasikeitimas supainioja mūsų grafiką ir mums prireikia šiek tiek laiko prie jo prisitaikyti. 

REKLAMA
REKLAMA

Dėl šios priežasties pirmosiomis dienomis ar savaitėmis po laiko sukimo gali kilti sunkumų dėl miego grafiko ar kokybės. 

Sveikatingumo bendrovės „Thriva“ klinikinių operacijų asistentė, dr. Nadja Auerback, siūlo apriboti kofeino vartojimą, vėlai vakare vengti ekranų šviesos, nevartoti alkoholio ir bandyti gauti kuo daugiau natūralios šviesos, kad organizmas lengviau prisitaikytų. 

REKLAMA

Kitas dažnas trumpėjančių dienų ir ilgėjančių naktų padarinys – nuotaikų svyravimai, vadinamasis sezoninis afektinis sutrikimas. 

Ši būklė dažniausiai kamuoja žmones rudens ir žiemos mėnesiais, o pagrindiniai jos simptomai yra mieguistumas, prasta nuotaika, dirglumas, suprastėjusi koncentracija ir miego sutrikimai, rašo standart.co.uk. 

Nors tiksli šios būklės priežastis neaiški, mokslininkai mano, kad ji atsiranda dėl to, kad žmonės gauna mažiau saulės šviesos ir tai turi įtakos kelių svarbių cheminių medžiagų, reguliuojančių mūsų nuotaiką, apetitą ir miegą, išsiskyrimui.

REKLAMA
REKLAMA

Kovojant su to sukelta prasta savijauta rekomenduojama ryškios šviesos terapija, kuri kompensuoja dienos šviesos trūkumą žiemą, arba naktines lempas, kad būtų lengviau pradėti dieną. 

Gydytoja taip pat siūlo vartoti vitamino D papildus, kad palaikytumėte savo organizmo cheminių medžiagų balansą, reguliariai mankštintis, laikytis subalansuotos mitybos ir leisti laiką gryname ore. 

Kada baigsis rudeninis laiko sukinėjimas atgal ar ne geriau palikti vasaros laiką, vakarai liktų šviesesni, ne tokie tamsūs ir niūrūs, būtų šviesiau ir saugiau grįžti po darbo į namus. Viskas daroma, kad žmonėms būtų blogiau, daugiau depresijų, savižudybių.
Tai kodėl sukioja tą laiką, jeigu kenkia sveikatai?.Ar tau daroma su tikslu jai pakenkti ?!Protu nesuvokiami veiksmai! Ir visiems patinka!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų