Genėjimas yra vienas svarbiausių sodo darbų, nes jis gali pakeisti bendrą sodo išvaizdą ir augalų sveikatą, o tinkamai genint hortenzijas tai padeda užtikrinti, kad augalai sukrautų daug ir gražių didelių žiedų.
Geriausias laikas genėti hortenzijas
Nors kiekvieną augalą reikia genėti skirtingu metų laiku, žiemos pabaiga ir pavasario pradžia yra puikus metas genėti šluotelines ir didžialapes hortenzijas.
Karališkoji sodininkystės draugija (RHS) sakė: „Hortenzijos žydi nuo vasaros vidurio iki pabaigos. Šluotelinės ir didžialapės hortenzijos žydi tik vidutiniškai gražiai, jei joms skiriama nedaug dėmesio, tačiau kasmetinis genėjimas skatina naują, gyvybingą augimą ir geresnį žydėjimą.“
Taip pat ir kitoms rūšims, įskaitant laipiojančias hortenzijas, bus naudingas genėjimas, bet ne anksčiau kaip vasaros pabaigoje.
Šluotelinės hortenzijos atpažįstamos iš pilnų, kūgio formos didelių žiedų, o didžialapės hortenzijos turi mažus žiedus didžiojo žiedo centre ir išorinį didelių žiedlapių apvadą.
Kaip genėti hortenzijas?
Express.co.uk rašoma, kad RHS rekomenduoja genėti šluotelines hortenzijas greitu metu, bet jau kiek atšilus orams, kad jos būtų sveikos.
Jie paaiškino: „Pašalinkite nužydėjusius žiedus, nupjaudami stiebą iki pirmos stiprios, sveikos poros pumpurų, žemiau nunykusių žiedų.
Didžialapės hortenzijos yra atsparesnės, o išblukusias žiedų galvutes po žydėjimo galima nupjauti iki antros poros lapų po žiedu, kad nebrandintų sėklų, kurios iš augalo atima energiją.“
Žmonės, norėdami paskatinti naujų hortenzijų žiedų augimą, turėtų išpjauti vieną ar du seniausius stiebus prie pagrindo, kad augalui užtektų energijos augti ir šis apdovanotų įspūdingais žiedais.
Ekspertai pridūrė: „Peraugusius ar negražios formos augalus galima visiškai atnaujinti nukirpus visus stiebus prie pagrindo. Tačiau dėl to bus pašalinti visi besiformuojantys žiedai, tad žydėjimo sulauksite tik kitais metais.“
Jei augalams pakenkė šalnos, sodininkai turėtų nuo šalčio nukentėjusius ūglius nugnybti iki pat pirmos nepažeistos pumpurų poros.
Ekspertai pridėjo: „Taip pat būtinai pašalinkite visus silpnus, ištįsusius ūglius, ypač atkreipkite dėmesį į visus stiebus, kurie auga nuo pat žemės.“