• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kad ir kaip nesinori miegoti, nes žinote, kad kelias valandas vartysitės lovoje, o rytas tikrai netruks ateiti, yra lengvas būdas greitai užmigti. Jis vadinamas kariniu metodu ir užmigsite per mažiau nei minutę.

Kad ir kaip nesinori miegoti, nes žinote, kad kelias valandas vartysitės lovoje, o rytas tikrai netruks ateiti, yra lengvas būdas greitai užmigti. Jis vadinamas kariniu metodu ir užmigsite per mažiau nei minutę.

REKLAMA

Lloyd Bud Winter knygoje „Atsipalaiduok ir laimėk: čempionato triukai“ aprašyti septyni paprasti žingsniai, kaip užmigti per greičiau nei dvi minutes.

Užmigsite itin greitai

Pirmiausia atpalaiduokite visą veidą, įskaitant burnos raumenis. Tada nuleiskite pečius, kad pašalintumėte susikaupusią įtampą, priglauskite rankas prie kūno.

Iškvėpkite, atpalaiduokite krūtinę, leiskite atsipalaiduoti kojoms, šlaunims ir blauzdoms.

Įsivaizduokite atpalaiduojančią sceną mintyse mažiausiai 10 sekundžių. Jei vaizduotė nėra jūsų stiprybė, kartokite frazę „negalvok“ vėl ir vėl.

Per 10 sekundžių turėtumėte užmigti. Būkite pasirengę, kad ši technika suveikia nuo pat pirmojo karto, tačiau tyrimai rodo, kad gali prireikti iki 16 savaičių praktikos.

REKLAMA
REKLAMA

Ši technika pirmą kartą buvo sukurta siekiant padėti kariuomenės personalui užmigti sudėtingomis sąlygomis, todėl tai ir vadinama kariniu metodu.

REKLAMA

NHS aiškiai nurodė, kad geras miegas labai keičia mūsų savijautą psichiškai ir fiziškai.

Kitos technikos

Vienas iš efektyviausių būdų lengvai laiku užmigti yra „įsitraukti į kasdienybę“, tai reiškia stengtis susidaryti rutiną, kada einate miegoti ir kada keliatės. Tai turėtų vykti visuomet panašiu metu.

„Jei galite lengvai pabusti, nusiraminkite ir eikite kiekvieną dieną miegoti maždaug tuo pačiu laiku, tai tikrai padės“, – pažymėjo NHS.

REKLAMA
REKLAMA

Būdai nusiraminti apima skaitymą, lengvą mankštą ar meditaciją, rašo express.co.uk.

Kitas geras patarimas, kuriuo dalijasi NHS, yra skirti 10 minučių ne prieš miegą ir susidaryti darbų sąrašą kitai dienai.

Tai taip pat padės suvaldyti bet kokius rūpesčius, jei apie tai pasikalbėsite su patikimu asmeniu.

Taip pat, norint nugrimzti į saldų miegą, venkite kofeino, alkoholio, nikotino ar didelio valgio prieš miegą.

Reikalinga tinkama aplinka

Vieta, kur jūs miegate, taip pat gali prisidėti prie to, kaip lengvai užmiegate, kaip giliai miegate ir užtikrinti, kad išmiegosite visą naktį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apskritai lengviau užmigti, kai yra vėsu, tamsu ir tylu“, – pataria NHS.

Tačiau tinkama miego aplinka yra asmeniška, todėl kartais galite geriau miegoti,  pavyzdžiui, klausydamiesi automobilių garso.

Jei bandydami užmigti nejaučiate mieguistumo, neverskite savęs užmigti – greičiausiai tai vis tiek nesuveiks. Vietoj to, atsikelkite iš lovos ir užsiimkite atpalaiduojančia veikla.

Tai gali būti knygos skaitymas ar ramios muzikos klausymas, o pasijutę mieguisti, galite grįžti į lovą.

Jei šie būdai jums nepadeda užmigti ir jei sunku užmigti tris ar daugiau mėnesių, pasitarkite su savo šeimos gydytoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų