Nors kosulys paprastai trunka tris ar keturias savaites, kol palaipsniui pagerėja, kartais pastebite, kad naktį kostite daugiau. Internetinė svetainė „Sleep Foundation“ paaiškina to priežastis ir keturis būdus, kaip geriau išsimiegoti, jei kostite.
Kiekvienas žmogus kartais kosti, o kartais žmonės dažniau kosti naktį, rašo express.co.uk. Kai kosulys kankina daugiau naktimis, tai vadinama naktiniu kosuliu, ir tai labai dažna būna astma sergantiems pacientams.
Kai kankina kosulys, labai sunku užmigti ir išsimiegoti. Kodėl dažniau kostite naktį?
Pasak „Sleep Foundation“, kosulys paprastai atlieka tą pačią funkciją, nesvarbu, ar tai vyksta naktį, ar dieną ‒ pašalina gleives ir pašalinius daiktus iš kvėpavimo takų, balso stygų ir plaučių.
„Kai sergate, kosulys gali sustiprėti naktį dėl lašėjimo iš galinės nosies dalies. Tos išskyros laša į gerklės galą, o ne išsiskiria per nosį. Šis simptomas dažnai lydi peršalimą, taip pat gripą, alergijas ir sinusų infekcijas“, ‒ rašoma svetainėje.
Miego ekspertai paaiškino, kad gulint ant nugaros, gali suintensyvėti lašėjimas iš galinės nosies dalies, todėl naktį kosulys sustiprėja. Kosulys paprastai praeina savaime per tris ar keturias savaites, tačiau vienas iš dalykų, kurie pagreitina gijimą, yra daug poilsio.
Jei kosulį sukelia peršalimas ar gripas, o ne rūkymas, rėmuo ar alergija, užtenka pakankamai išsimiegoti, kad atsigautumėte. Miegas ir imuninė sistema yra glaudžiai susiję, miegas skatina gijimą ir gerina imunitetą, todėl taip greičiau nugalėsite kosulį. Taigi, o ką daryti, jei jums sunku užmigti dėl kosulio? Yra keturi būdai, kaip geriau išsimiegoti:
Medus
Medus gali padėti atsikratyti kvėpavimo takų infekcijų, tokių kaip peršalimas, kuris ir sukelia kosulį. Medus yra antivirusinių, priešgrybelinių ir antibakterinių savybių turintis produktas ir gali sumažinti naktinio kosulio intensyvumą, todėl jis yra tobulas vaistas nuo kosulio prieš einant miegoti.
Medus gali veikti net geriau nei vaistas nuo kosulio, nes įprastiniai vaistai nuo kosulio iš tikrųjų jį slopina ir apsunkina atsigavimą po ligos. Tas pats pasakytina ir apie nosies užgulimus, kurie taip pat gali sukelti nemigą ir sukelti siaubingą šalutinį poveikį, pvz., galvos skausmą, pykinimą ar galvos svaigimą.
Karštas gėrimas
Vartojant karštus gėrimus, tokius kaip arbata ar vištienos buljonas, gali sumažėti nosies užgulimas ir palengvėti kvėpavimas. 2008 metais atliktas tyrimas parodė, kad karštas gėrimas ir tas pats, tik kambario temperatūros, gėrimas gali palengvinti kosulį, slogą ir čiaudulį, tačiau karštas gėrimas verčia jus jaustis mažiau sušąlusiam ir pavargusiam bei malšina gerklės skausmą.
Jei nerimaujate dėl kosulio, vakare išgerkite puodelį karšto gėrimo ar gurkšnokite iš dubenėlio sriubą, nes tai gali padėti jums pasijusti geriau ir pagerins miegą.
Pakelkite aukščiau galvą ir kaklą
Kaip minėta, naktinis kosulys gali būti siejamas su lašėjimu iš nosies užpakalinės dalies. Lašėjimas suintensyvėja, jei gulite lygiai horizontaliai, todėl jausitės geriau, galvą ir kaklą parėmę aukščiau pagalvėmis.
„Sleep foundation“ svetainė rekomenduoja naudoti pleištinę pagalvę arba kelias pagalves, kad jaustumėtės patogiau gulėdami padėtyje, kai galva pakelta aukščiau virš likusio kūno.
Drėkinimas
Kai kurie tyrimai rodo, kad didesnis drėgmės lygis gali padėti išvalyti nosies takus, jei jūsų kambarys yra labai sausas. Įjunkite drėkintuvą 30–50 procentų, naudodami distiliuotą vandenį, ir palikite jį ant naktinio stalo. Jei jis turi laikmatį, nustatykite jį porai valandų, kad jis išsijungtų jums miegant.