• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniuose tinkluose vakar išplito įrašas, kuriame edukacijų vaikams kūrėjas ir vadovas Paulius Skomantas pasidalijo sukrečiančia istorija apie mokytojos išgyvenimus dėl mokinio, kuris galimai paveiktas internete plintančio žaidimo, atsigėrė aušinimo skysčio ir apsinuodijo.

Socialiniuose tinkluose vakar išplito įrašas, kuriame edukacijų vaikams kūrėjas ir vadovas Paulius Skomantas pasidalijo sukrečiančia istorija apie mokytojos išgyvenimus dėl mokinio, kuris galimai paveiktas internete plintančio žaidimo, atsigėrė aušinimo skysčio ir apsinuodijo.

REKLAMA

Šis įrašas sujaudino daugelį žmonių ir privertė susimąstyti apie internete plintančio turinio poveikį vaikams. Tai ypač aktualu dabar, kai Lietuvą neseniai šokiravo žinia apie tai, kai paaugliai apsinuodijo išgėrę aušinimo skysčio, o vienas iš jų dėl itin didelės žalos organizmui – neišgyveno.

Sukrėtė mokinio atvejis

Po paviešinto įrašo, daugelis komentaruose iškėlė klausimą apie turinio reguliavimą ir atsakomybę, kurią turėtų prisiimti socialinių tinklų platformos bei kūrėjai.

„Šiandien, mūsų edukacijos metu, viena Mokytoja verkė. Verkė pasikūkčiodama, viso renginio metu. Matėm, kaip kitos mokytojos vis bandė ją nuraminti, paguosti. Ji minutėlei nurimdavo, išspausdavo šypseną (nes, juk šventiškas renginys – dėl vaikų reikia), ir vėl apsipildavo ašaromis...

Pasibaigus renginiui, atsargiai paklausiau: „kas atsitiko?“ Sužinojom, kad vienas jos mokinukas, ketvirtokas, vakar, paveiktas internete „užvesto“ beprotiško žaidimo, atsigėrė aušinimo skysčio ir apsinuodijo. Tas vaikas dėl to šiandien nedalyvavo renginyje. Jis ne ligoninėje, gerai jaučiasi, viskas labai gerai baigėsi. Miestelis mažas, visi vieni kitus pažįsta. Mokytojai myli vaikus lyg savus. Tad mokytoja graudinosi, suvokdama, kuo galėjo baigtis tas vaiko „žaidimas“.

Pastarosiomis savaitėmis jau ne vienas vaikas Lietuvoje mirė arba apsinuodijo atsigėręs automobilių aušinimo skysčio“, – rašoma įraše.

Lietuvoje – ne pirmas toks atvejis

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvą kovo 24 d. apskriejo nerimą kelianti tragedija. Kovo viduryje į Kauno klinikas pateko du nepilnamečiai, kaip tuo metu patvirtino Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai, jie buvo apsinuodiję antifrizu. Deja, vieno jų gyvybės išsaugoti nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA

Kovo 12 d. užfiksuotas pirmasis apsinuodijimo atvejis, apie kurį policijos pareigūnai buvo informuoti kovo 14 d. ir pradėtas aplinkybių patikslinimas.

„Policijos pareigūnai kovo 14 dieną gavo pranešimą, kad nepilnametė mergaitė, 2009 metų gimimo, kuri, įtariama, apsinuodijo minėtu skysčiu“, – anksčiau pranešė Alytaus apskrities VPK atstovė.

REKLAMA

Policijos teigimu, kovo 15 d. paauglės gyvybė užgeso, o apie tai policija pranešimą gavo po dviejų dienų. Pasak jų, gavus pranešimą iš Kauno klinikų dėl mirties fakto nustatymo, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Praėjus vos kelioms dienoms užregistruotas dar vienas apsinuodijimo atvejis. Alytaus apskrities policijos duomenimis, kovo 20 d. po pietų buvo gautas pranešimas, kad iš Prienų rajono į Kauno klinikas buvo pristatytas 2010 m. gimęs berniukas, kuris, įtariama, taip pat galėjo apsinuodyti antifrizu.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu žinau, kad jo būklė yra pagerėjusi, tačiau tai yra medikų kompetencijoje“, – komentavo policijos atstovė.

Policijos pareigūnų žiniomis šie atvejai tarpusavyje nėra susiję.

„Abu nepilnamečiai mokėsi skirtingose mokymosi įstaigose ir jų gyvenamoji teritorija skiriasi – vienas yra iš Prienų miesto, kitas – Prienų rajono“, – anksčiau teigė Alytaus policijos atstovė.

Internete plinta informacija, jog paaugliai galimai galėjo būti paveikti socialiniame tinkle „Tik Tok“ plintančiu iššūkiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alytaus policija naujienų portalui tv3.lt pranešė, kad tokią informaciją yra girdėję, tačiau duomenų apie tai neturi. Šiuos įvykius tiria kriminalinės policijos nusikaltimų pirmojo skyriaus pareigūnai.

Paaugliams pagalbą teikę Kauno klinikų medikai portalui kauno.diena.lt teigė, kad kuo jie apsinuodijo, nustatyta pagal specifinius apsinuodijimo antifrizu požymius.

O ši cheminė medžiaga yra klastinga tuo, kad ją panaudojus ne pagal paskirtį, pirmieji klinikiniai apsinuodijimo ja požymiai išryškėja maždaug po šešių valandų, kai organizme jau prasideda negrįžtamo poveikio jo ardymo procesai.

REKLAMA
Nėra pareigų, atsakomybių, tik durnumas
Nėra pareigų, atsakomybių, tik durnumas
Kai pilnos šiknos, nereikia nei kojinių į skalbyklę nunešt, nei dulkių nusivalyt kambaryje, o tėvai ir mokytojai yra tarnai, tai va iš durnumo belieka antifrizą gert.
Gerai kailį iškaršti.darbo reikia vaikams duoti
Auga dikaduoniu ,degradu kartą.be tik tik nei subines nebemoka nusišluostiti.geda ir sarmata
Sakaliene tegul susirenka visus durnelius ir aukleja,nes vaikai kaip prie lenino buvo komunizmo kurejai,odabar vaikai yra valstybiniai ir juos gali auginti tik valstybe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų