Fotografui pavyko įamžinti ir kitokius paukščius – genį, pilkuosius ir baltuosius garnius, erelį ir kitus paukščius.
Retas paukštis atskrido į sodybą
Kėdainių miesto Kauno gatvėje gyvenantis fotografas aplink sodybą dažnai fotografuoja gyvūnus – lapes, stirnas, bebrus. Į jo fotoobjektyvą yra papuolę ir paukščių – gulbių ir jų jauniklių, ančių, kovų, genių, pilkųjų ir baltųjų garnių, taip pat jam yra pavykę nufotografuoti erelį.
O štai balandžio 19-ąją į kėdainiečio sodybą atskrido kukutis – labai retas vidurio Lietuvos regionui paukštis.
„Kukučiai labai reti, nuo 1989 metų įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą kaip 3 (R) kategorijos nykstanti rūšis“, – rašė nuotrauką į socialinius tinklus įkėlęs fotografas.
Kukučio apsilankymas neša laimę
Kėdainietis pažymėjo, kad paukštis buvo labai smalsus ir drąsus, todėl V. Dovydaičiui pavyko jį nufotografuoti.
Ir iš tiesų Lietuvoje kukučiai yra reti paukščiai. Čia gyvena upupa epops epops šių paukščių porūšis. Paplitę labai netolygiai, dažniau sutinkami Pietų ir Rytų Lietuvoje.
Tinkamiausios vietovės kukučiui yra ten, kur ūkininkaujama ekstensyviai ir naudojama kuo mažiau pesticidų. Teigiama, kad kukučio apsilankymas žmonių sodyboje neša laimę.
Nevengia žmonių
Gamtininkas Selemonas Paltanavičius savo apžvalgose pažymi, jog kukutis nevengia žmonių aplinkos. Kartais šis paukštis apsigyvena net žmonių sodybose, kaimuose, įsikūrusiuose šalia miškų, greta ganyklų, pievų ar kirtaviečių, upių slėniuose, pamiškėse, miškų ir kirtaviečių pakraščiuose.
Kukučiai ypač mėgsta vietas su žema žole, kadangi jų kojos yra trumpos ir dažniausiai jie maitinasi vaikštinėdami žeme.
Tai ganėtinai drąsūs ir judrūs paukščiai. Aktyvūs dieną. Gyvena poromis.