• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįprasti menininko „perkurti“ princo Harry ir Meghan Markle paveikslai pribloškė visus. Pasipiktinimo neslėpė ir internautai.

Neįprasti menininko „perkurti“ princo Harry ir Meghan Markle paveikslai pribloškė visus. Pasipiktinimo neslėpė ir internautai.

REKLAMA

Šie neįprasti princo Harry ir Meghan Markle portretai neabejotinai sukėlė stiprią „Mirror“ skaitytojų reakciją, rašoma mirror.co.uk.

Dėl neįprasto stiliaus ir požiūrio į istoriją šie paveikslai visada sukeldavo nesutarimų. Juos sukūrė dailininkas Danas Llywelynas Hallas, kuris Harį įsivaizdavo kaip Čarlzą Edvardą Stiuartą (Charles Edward Stuart), geriau žinomą kaip Bonnie princą Charlie o Meghan – kaip Anglijos karalienę, damą Elžbietą Grey, kuri 1464 m. buvo ištekinta už karaliaus Edvardo.

Hario kūriniai pavadintas „Bonny princo šmėkla“, o Meghan – „Grįžtanti baltoji karalienė“ (Returning White Queen). Beveik trys tūkstančiai skaitytojų savo nepasitenkinimą portretais išreiškė mūsų apklausoje. Štai kaip atrodė balsavimas:

REKLAMA
REKLAMA
  • Ne, nepatinka – 2 903 balsai
  • Taip – atrodo gerai 579 balsai
  • Jie gerai – 191 balsas
  • Nesu tikras – 129 balsai
  • Kita – 201 balsas

REKLAMA

Išreiškė nuomonę

„Mirror“ skaitytojai neabejotinai nevengė išreikšti kritiškų pastebėjimų apie meno kūrinius. Štai ką kai kurie žmonės sakė:

„Keith201“: „Jei šie paveikslai yra dabartinis „priimtinas“ meno standartas, tuomet turi būti tik labai nedaug tokių, kurie iš tikrųjų gali nutapyti karališkųjų asmenų atvaizdus.

Manau, kad man labiau patiktų Pikaso menas, kai jis buvo labiausiai išpopuliarėjęs „kubizmo“ laikotarpiu.“

REKLAMA
REKLAMA

„Budbud“: „Kokia buvo priemonė naudojama portretams?“

„Zeinab Tippie“: „Šį jųdviejų paveikslą buvo taip komiška pamatyti kartu su tuo, su kuo juos lygino. Manau, kad jie abu yra juokdariai“.

„Armadillo“: „Laiko, dažų ir talento švaistymas.“

„Kilwhang8“: „Tikiuosi, kad jam nebuvo sumokėta už šias mėgėjiškas karikatūras.“

„Ohwell“: „Nenorėčiau, kad jis tapytų mano portretą.“

„Carrycot4“: „Taip juokinga! Tai taip blogai, kad beveik gerai. Mano vyras galėtų nutapyti geriau, o jo meniniai gabumai lygūs nuliui! Juokinga!“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Erik“: „Atrodo, tarsi šešiametis juos būtų nupiešęs pirštais.“

„810hugs“: „O Dieve, kas čia tokio, kad pastaruoju metu dailininkai baisiai piešia karališkuosius asmenis?

Pirmiausia karaliaus Karolio III ir Kate paveikslai, o dabar šios dvi siaubingos pabaisos. Ar vyksta slaptas menininkų maištas?“

„Writter“: „Turiu šešiametį, kurio piešiniai yra geresni už šiuos „portretus“ ir nemokamai eksponuojami šaldytuvo galerijoje, kad juos galėtų apžiūrėti visi, apsilankę mūsų namuose.“

REKLAMA

„Jerrymyer“: „Manau, kad dailininkas pavogė savo trimečio vaiko spalvinimo knygelę...“

Karališkųjų šeimų įvaizdis

Llywelyn Hall, jauniausias kada nors nutapęs mirusios karalienės Elžbietos portretą, sakė:

„Hario atveju, į šią istoriją įžengiau dar prieš jam susipažįstant su Meghan – buvau jaunu vakarėlių dalyviu, kurio ateitis labai priklausė nuo pusiausvyros. Tai šiek tiek panašiu į Bonnie princą, kurį lyginu su Harry.

REKLAMA

Pagalvojau, kad Meghan įkūnijimas Baltosios karalienės, kuri buvo karalienės konsortė ir galbūt įtakingiausia „pašalietė“ karališkojoje istorijoje, vaidmenyje gali būti gražios ironijos ir nebūtinai peržengti realybės ribas.“

Būdamas vos 32-ejų, 2012 m. Hall gavo Velso regbio sąjungos užsakymą sukurti karalienės portretą, kuriam ji pozavo Vindzoro pilyje.

Nuo to laiko jo karališkasis portfelis išsiplėtė ir apima portretą, skirtą princo Williamo kelionei į tėvystę, valstybinių mirusios karalienės laidotuvių ir Karolio III karūnavimo procesijos gyvai nutapytą paveikslą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų