Vakarykščiai vaizdai stebina net visko mačiusius.
Parodė visiems
Vaizdeliais iš pajūrio savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo „Orai ir klimatas Lietuvoje“ puslapis, kurio administratoriai rašė, kad vaizdai iš Palangos – „pavasariški“
„Kaip ir kalendorinis viduržiemis, bet atrodo, kad įpusėjom trečią iš eilės lapkričio (arba kovo) mėnesį. Pajūryje vaizdeliai ypač pavasariški. Kita vertus, kaip pažymi autorė, jog pajūrio krašte jie (augalai) kasmet tokiu laiku pradeda gyvenimą, bet šįmet labai jau sužaliavę. O pas jus kieme ar matyti pavasariški ženklai“, – įraše rašė jie.
Atsakė gamtininkas
Anksčiau naujienų portalas tv3.lt buvo rašęs apie ir anksčiau pasirodžiusias panašias gamtos anomalijas. Keli atvejai pasitaikė dar rudens metu, kuomet dar lapkričio mėnesį kaunietis dalijosi pražydusios kriaušės kadrais.
Naujienų portalui tv3.lt panašias situacijas anksčiau komentavo gamtininkas Salemonas Paltanavičius, kuris paaiškino, kad ilga šiluma sutrikdo augalų pusiausvyrą, ir jie dalį sukauptos energijos panaudoja papildomam žydėjimui.
Daug žmonių klausė, ar šis antrinis žydėjimas nepakenks augalams. Gamtininkai ramino – dažniausiai žydėjimas įvyksta tik ant kelių šakelių, tad dideliam augalui tai nėra didelė energijos sąnauda.
Iki šiol Lietuvoje nebuvo pastebėta, kad toks reiškinys neigiamai paveiktų vaisių derlių, tokių kaip obuoliai ar kriaušės.
Nors kultūriniai augalai turi polinkį į antrinį žydėjimą, S. Paltanavičius pabrėžė, kad laukiniai augalai tokių savybių neturi, todėl laukinių šermukšnių antrinis žydėjimas nėra užfiksuotas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!