Meškėnai paprastai gyvena miškingose ar pelkėtose vietose, tačiau pastaruoju metu juos vis dažniau galima pastebėti netikėtose vietose, tokiose kaip Kuršių nerija.
Du pabėgo, vienas įsiropštė į medį
„Rugpjūčio 28 d. 6 val. ryto, Alksnynėje, šalia remontuojamo krašto kelio Smiltynė-Nida (koordinatės: 6169495, 319320 LKS-94), pastebėti 3 paprastieji meškėnai. Du pabėgo į mišką, vienas įsiropštė į medį (nuotrauką pridedu)“, – tokio pranešimo šią savaitę sulaukė Kuršių nerijos nacionalinis parkas.
Pasidalinti informacija apie Neringoje pastebėtus paprastuosius meškėnus parkas kviečia ir visus gyventojus bei poilsiautojus.
„Taip galėtų atrodyti Jūsų pranešimas Kuršių nerijoje pastebėjus meškėnus. Prašome vietinių gyventojų ir poilsiautojų atkreipti dėmesį į laukinius gyvūnus, tačiau būti atidiems ir nesupainioti su usūriniu šunimi. Svarbu pasistengti įsitikinti ar uodega dryžuota, ar ant akių turi juodą kaukę, kaip plėšikas, o kailis pilkas.
Pastebėjus meškėną (-us) pateikti informaciją apie stebėjimo vietą, datą, laiką, kitas pastabas el. paštu: [email protected], galite pridėti ir nuotraukų, vaizdo medžiagą“, – informuoja Kuršių nerijos nacionalinis parkas.
Ėda viską, ką randa, pasiekia viską visur, jei tik nereikia skristi, mėsa- kaip plėšrūno, pilna limfmazgių ir l. sunkiai paruošiama, kailis- niekam tikęs, būdas- bjauresnis nei laukinės beždžionės, tas pats mangutas, tik kad dar ir po medžius laipioja, landus ir vislus kaip žiurkė, ėdrus kaip begemotas. Vienžo- šlykštynė kaip reta, nesiartinkite prie jo ir jokiu būdu nebandykite paliesti.