Pati kretingiškė pasakojo, kad mintis sukurti 3D atvirukus gimė visai netikėtai. Pasak Rasos, pasistengti padaryti šį tą įdomaus ir keliančio nuostabą, ją paskatino vienas ypatingas kliento prašymas.
„Prisimenu tokią dieną, kai vieną iš Advento sekmadienių gavau žinutę, ar galėčiau sukurti atviruką artimam žmogui. Klientui reikėjo ypatingo, stebuklingo, nuostabą keliančio atviruko“, – žinutės turiniu dalijosi Rasa.
Pašnekovė pridėjo, kad sulaukus tokios žinutės ji pati nusistebėjo. Tuomet ėmė mąstyti, kaip galėtų išpildyti tokius kliento lūkesčius.
Ji tikino, kad norėjosi į unikalaus atviruko kūrybą sudėti visa, ką turėjo geriausio, tuo pat metu suprasdama, kad tokio atviruko kūryba – nemenkas iššūkis.
„Norėjau įdėti visus turimus jausmus, šilumą į tą mažą atviruką. Tada supratau, kad tai yra labai didelis iššūkis, kurį verta priimti, nes tai yra kažko naujo pradžia“, – šyptelėjo Rasa.
Klientas išsižiojo iš nuostabos
Pašnekovė ir kūrėja pasakojo, kad gamybos procese suprato, kad kliento užsakytas atvirukas turėtų būti apie tai, kas iš tiesų yra svarbu.
Ji pasakojo, kad ruošdama atviruką pagalvojo apie tai, kad į jį būtų sutalpinti vaikystės prisiminimai apie šventinį periodą.
„Nesinorėjo dėti Kalėdų senelio ar elfo, norėjosi grįžti prie esmės – Juozapo su Marija, žvaigždžių, parodžiusių kelią. Atvirukas turėjo pasakoti istoriją, jis turėjo būti atverstas ne vieną kartą, turėjo būti toks, kad jį norėtųsi parodyti ir kitiems, pasidžiaugti juo“, – apie tuometinę viziją pasakojo Rasa.
Pašnekovė kalbėjo, kad tokį atviruką jai sukurti pavyko. Tiesa, klientas pats norėjo jį atsispausdinti, tačiau Rasa išskirtinio atviruko pateikimui turėjo visai kitą viziją.
„Norėjosi ir ranka rašyto teksto, pridedamo prie atviruko, kuris išliktų atmintyje. Visa tai tapo langeliu į stebuklingą pasaulį.
Atvirukas yra apie nuostabą, nes svarbu, kad žmonės atsivertę nustebtų, dalintųsi džiaugsmu. O prisimenu, kad kai parodžiau pirmąjį sukurtą atviruką – klientas išsižiojo iš nuostabos.
Supratau, kad man pavyko padaryti tai, ko iš manęs prašė klientas, o tai tapo naujos ir įdomios kelionės pradžia“, – džiaugėsi Rasa.
Laiko kūrybai – neskaičiuoja
Pradėjus kalbėtis apie tai, kiek dabar yra pažengusi Rasos 3D atvirukų gamyba, ji pasakojo, kad pakankamai nemažai, nes tenka gaminti atvirutes įvairioms progoms.
Pagrindinė medžiaga, kuri yra naudojama kūrybai – popierius. Tad pažvelgus į kūrinius daug kas nustemba, kokią grožybę galima sukurti iš, rodos, paprasto įrankio.
Paklausta, kiek užtrunka prie vienos atvirutės gamybos, Rasa šypteli – bijo ir skaičiuoti, nes laiko trunka tikrai nemažai.
„Tikrai užtrunka labai daug laiko, bet aš stengiuosi daryti po kelis atvirukus. Taip pat laisvu laiku darausi jiems paruoštukus, nes kartais jau žinau, kad žmonės norės įsigyti atvirukų, tad būnu tam pasiruošusi.
Keli ruošybos darbai – popieriaus supjaustymas, paruošiamos formelės, išlankstomos dėžutės, nes tikrai užtrunka visa tai padaryti“, – prisipažino Rasa.
Ne ką mažiau už atviruko kūrybą svarbi dalis – tinkamų žodžių parinkimas, kurie yra parašomi į atviruke pateikiamą kortelę.
Rasa pasakojo, kad žodžių, kurie turi būti užrašomi į atviruką, tekstus atsiunčia patys klientai. Tiesa, šis procesas kartais užtrunka.
„Kartais mąstymas, ką parašyti į atvirutę, užtrunka ilgiau nei pati atvirutės gamyba. Dažnai ilgokai deriname, kad žodžiai būtų parašyti iš visos širdies, o kartais ieškome sprendimų kartu“, – šyptelėjo pašnekovė.
Didžiausias užsakymas ir kaina
Rasa pasakojo, kad jai labai svarbu ne tik tai, koks atvirukas bus pagaminamas klientui, bet ir kaip atvirukas bus pateikiamas.
Pasak jos, visi yra pripratę atvirukus gauti vokeliuose, tačiau pati Rasa stengiasi sukelti „wow“ įspūdį ir atviruką pateikia kaip dovaną.
„Kai atvirukas yra pagamintas, apvynioju jį šilkiniu popieriumi, tada dedu jį į išlankstytą dėžutę, nes man labai svarbus tas momentas, kai žmogus atsidaro dovaną ir norisi, kad ji būtų gražiai pateikta.
Vokas yra vokas, jis asocijuojasi su pinigias, bet kai gauname tokią dėžutę, ji kalba apie prabangą. Pats dėžutės parinkimas labai dažnai priklauso nuo šventės pobūdžio, tarkime, vestuvėms ir krikštynoms dėžutės yra antspauduojamos vaško antspaudu, o tai suteikia autentiškumo įspūdį“, – dalijosi ji.
Paklausta apie tai, kokia yra vieno tokio atviruko kaina, Rasa teigė, kad 15 eurų. Pasak jos, toks užsakymas yra standartinis, be ilgo teksto.
Ji taip pat papasakojo apie didžiausią savo užsakymą, kurio metu jai teko padaryti įspūdingą skaičių atviručių:
„Didžiausias mano užsakymas buvo Lietuvos įmonėms, kurios bendradarbiauja su užsieniu. Tada dariau 60 atviručių. Tokie atvirukai dažniausiai būna kalėdiniai arba velykiniai.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!