• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

34 metų palangiškis Edvinas Vygontas po tragiško nelaimingo atsitikimo, kai nukrito iš antro aukšto savo nuomojamame lofto tipo bute, patyrė sunkias traumas – daugybinius kaukolės lūžius ir ypač rimtą stuburo sužalojimą, dėl kurio tapo neįgalus ir prarado kojų valdymą. Nepaisant gydytojų skeptiškų prognozių dėl galimybės vėl vaikščioti, Edvinas siekia atsigauti, palaipsniui siekdamas tikslų, kaip sėdėjimas ir atsistojimas iš vežimėlio.

5

34 metų palangiškis Edvinas Vygontas po tragiško nelaimingo atsitikimo, kai nukrito iš antro aukšto savo nuomojamame lofto tipo bute, patyrė sunkias traumas – daugybinius kaukolės lūžius ir ypač rimtą stuburo sužalojimą, dėl kurio tapo neįgalus ir prarado kojų valdymą. Nepaisant gydytojų skeptiškų prognozių dėl galimybės vėl vaikščioti, Edvinas siekia atsigauti, palaipsniui siekdamas tikslų, kaip sėdėjimas ir atsistojimas iš vežimėlio.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau kalbino Edviną. Visą jo istoriją galite paskaityti čia. Dabar susisiekėme su vyru pasikalbėti apie tai, kaip jam sekasi šiuo metu, koks yra progresas bei kas naujo įvyko per nepilnus metus.

Stengiasi gyventi taip, kaip prieš nelaimę

Edvinas buvo išvykęs į Lenkiją ir Latviją ieškodamas efektyviausių reabilitacijos metodų. Jo įspūdžiai iš šių šalių buvo patys geriausi. Lenkijoje, kaip jis pasakoja, yra daug dėmesio skiriama fizioterapijai ir šiek tiek robotikai, tuo tarpu Latvijoje daugiau dėmesio skiriama robotikai, nors fizioterapija taip pat ne ką mažesnio lygio.

REKLAMA
REKLAMA

Jo kelionės į Latviją buvo patogios, kadangi nuo namų Liepoja netoli 300 km, į Latviją iš Palangos buvo patogu nuvažiuoti.

Edvinas pasakoja apie tai, kaip jis įveikė baimę ir gėdą dėl viešumo, kai pradėjo naudotis vežimėliu.

REKLAMA

„Dingo baimė, gėdos jausmas, kada išėjus į viešumą nebėra tos minties, ką žmonės pasakys, kaip pažiūrės“, – atvirauja vyras.

Vyras taip pat stengiasi gyventi tokį pat gyvenimą, kokį turėjo prieš nelaimę. Šią vasarą sudalyvavo dviejuose festivaliuose:

„Buvau dviejuose festivaliuose šiais metais, ir visi žmonės buvo be proto gerai nusiteikę, turėjo daug klausimų, viskas jiems įdomu“, – pasakoja Edvinas. „Lietuvoje pamatyti neįgalų žmogų muzikos festivalyje yra neįprasta.“

REKLAMA
REKLAMA

Patyrė didžiulius skausmus

Kalbėdamas apie savo reabilitaciją, Edvinas pabrėžia, kad jo fizinė forma pasikeitė, tačiau jo motyvacija išliko stipri. Jo tikslas yra vaikščioti, nesvarbu kaip – ar raišas, ar su lazdomis.

Tačiau reabilitacijos kelias nebuvo lengvas. Edvinas patyrė stiprius skausmus, dėl kurių reikėjo naudoti įvairius vaistus ir terapijas, skausmo klinikas.

„Anksčiau, kai skausmas buvo dar gana ištveriamas, žiūrėjau į jį kaip į teigiamą ženklą, rodantį, kad kūnas pradeda atsigauti. Kiekvienas skausmas reiškė, kad kažkas atsigavinėja, kad skausmas yra geras ženklas, kad kažkas vyksta. Tačiau su laiku, skausmo intensyvumas pasikeitė. Tuo momentu, kai skausmas pradėjo siekti 10 pagal skalę, tai tapo nepakeliama“, – atvirauja E. Vygontas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Edvinas bandė įvairius gydymo metodus, įskaitant blokadą: procedūrą, kai per kaklą įvedama ilga adata ir su mikroskopo pagalba ji nukreipiama į probleminę vietą. Blokada turėjo padėti sumažinti skausmus, tačiau ji nebuvo pakankamai efektyvi.

Prireikus tolesnių sprendimų, Edvinas sužinojo apie nugaros smegenų stimuliatorių – metodą, kuris visai neseniai buvo pradėtas taikyti. Operacija, jei nebūtų finansuojama valstybės, kainuoja apie 30 tūkst. Eurų.

REKLAMA

Pasak Edvino, operacija buvo labai svarbi. Tai buvo jo paskutinė viltis.

„Kai atėjo diena, kai reikėjo atlikti operaciją, buvau be proto laimingas. Tačiau operacija nepavyko taip, kaip tikėtasi. Nugaros smegenų stimuliatorius buvo įdedamas per epidūrinę adatą, bet, deja, stimuliatorius nepasiekė reikiamos vietos, ir skausmas liko“, – prisimena pašnekovas.

Vilties neprarado

Po nesėkmingos operacijos Edvinas patyrė stiprią vidinę krizę. Buvo para, kai jis suprato, kad tai buvo paskutinis dalykas, kuris galėjo jam padėti. Skausmas ir toliau trukdė jo gyvenimo kokybei.

REKLAMA

Dieną, kai sužinojo, kad operacija nepavyko, jis turėjo 24 valandas, kuriose buvo pasinėręs į tamsą ir neviltį. Jis prisimena, kaip sunku buvo susitaikyti su tuo, kad gali tekti gyventi su vis didėjančiu vaistų kiekiu, įskaitant opijatus, kurie sukelia priklausomybę.

„Tos 24 valandos buvo kaip amžinybė, nieko nenorėjau daryti – tik bandžiau nukreipti mintis“, – priduria vyras.

Nepaisant nusivylimų, Edvinas neprarado vilties. Jo draugas sužinojo, kad operacija nepavyko ir pradėjo ieškoti naujų galimybių. Po ilgų ir sudėtingų paieškų jis pagaliau susitiko su neurochirurgu, kurio įvertinimas ir požiūris Edviną labai sužavėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neurochirurgas peržiūrėjo visus Edvino tyrimų rezultatus, sluoksnis po sluoksnio ir galimai atrado problemą, kuri galėtų būti sprendžiama chirurginiu būdu.

„Gali būti, kad operacijos metu liko keletas skeveldrų, kurios spaudžia nervą ir sukelia skausmą. Jei reikia, darysime operaciją. Iš susitikimo išvykau su šypsena, pasiryžęs bet kokiam eksperimentui, jei tik tai galėtų padėti palengvinti skausmą“, – šypteli Edvinas.

Neurochirurgas paskyrė radiologinį tyrimą, kurio metu Edvinui buvo suleistas radioaktyvus skystis į veną. Tyrimas truko dvi valandas, per kurias skystis pasklinda po organizmą, padedantis pamatyti nervus ir kraujagysles.

REKLAMA

Po tyrimo rekomenduojama parą nebendrauti su vaikais ir nėščiomis moterimis, kadangi pacientas yra radioaktyvus tam tikrą laiką. Tyrimo metu yra sukuriamas žmogaus vidaus 3D modelis, leidžiantis tiksliau įvertinti skeveldras ir jų poveikį nervams.

Jeigu tyrimas patvirtins, kad skeveldros tikrai spaudžia nervą, planuojama atlikti atvirą operaciją, kurios metu bus šalinamos skeveldras.

„Jeigu šis žingsnis nepadės, galimos papildomos chirurginės procedūros, įskaitant stimuliatorių įmontavimą“, – teigia Edvinas.

REKLAMA

Džiaugiasi naujais namais

E. Vygontas džiaugiasi pagaliau gyvendamas savo naujuose namuose. Iki šiol gyvenęs su tėvais, jis ilgai jautė asmeninės erdvės trūkumą.

„Gyvenimas pas tėvus buvo smagus, bet trūko privatumo. Visada buvau šalia kitų žmonių, o persikrausčius į savo butą, pajutau tikrą laisvę“, – sako Edvinas.

Naujas butas yra erdvus ir gerai suplanuotas. Visas butas buvo perplanuotas, kad jis būtų patogus ir funkcionalus, tačiau nevirstų reabilitacijos centru. Butas suprojektuotas taip, kad Edvinas galėtų mėgautis nepriklausomumu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vonios kambarys tapo labai erdvus. Miegamojo vieta buvo pakeista į erdvų vonios kambarį ir tai suteikė didžiulį laisvės jausmą.

„Dabar galiu pasiekti viską pats: nusiprausti, nusivalyti dantis – nereikia, kad kas nors padėtų“, – džiaugiasi Edvinas.

Vasarą Edvinas įsigijo hibridinį prietaisą, kuris yra prijungiamas prie vežimėlio ir padeda judėti. Su šiuo prietaisu jis galėjo važinėti po Palangą, kur yra dviračių takai. Tai suteikė neįtikėtiną jausmą, kad jis gali pasiekti kiekvieną vietą. „Atrodo, kad gyvenimas grįžo į įprastas vėžes.“

REKLAMA

Edvinas išreiškia didžiulį dėkingumą Palangos savivaldybei už jų pagalbą:

„Savivaldybė, meras, socialinės rūpybos skyrius – visi jie rūpinosi manimi be galo profesionaliai ir su pagarba. Jie padėjo įrengti butą ir keltuvą.“

Jis taip pat dėkingas visiems už finansinę paramą, kuri leidžia jam įgyvendinti reabilitacijos ir gyvenimo kokybės gerinimo priemones. „Be jų pagalbos, gyvenimas neįgaliam asmeniui būtų prabanga. Ačiū visiems, kurie prisideda ir suteikia galimybę gauti reikalingą pagalbą.“

Norintys ir galintys prisidėti prie Edvino tikslo vėl atsistoti ant kojų, gali tai padaryti:

„Edvino Vygonto labdaros ir paramos fondas“

Sąskaitos Nr. / Account No.: LT177189900010700330

Bankas / Bank Name: AB Šiaulių bankas

Banko kodas BIC/SWIFT: CBSBLT26

Pervedimo paskirtis: parama

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų