Stebint geltonskruosčių žalčių elgseną, jų poravimosi sezonas prasideda nuo kovo pabaigos ir tęsiasi iki gegužės vidurio.
„Tai aiškiai net netelpam į rėmus. Tam, kad kiaušinukai pas pateles subręstų, turi būti šilti orai. Jos kiaušinėlius brandina anksti pavasarį, kad kol orai dar šyla, jos galėtų kiaušinėlius subrandinti ir išdėti“, – pasakoja Džiunglių žmogus.
Nei kiaušinėlis, nei patelė neišgyvens
Poruotis ir kiaušinėlius laikyti per žiemą geltonskruosčiai žalčiai neturi jokių šansų. „Žiemą jie žiemoja: palenda po akmenų, šakų ar šaknų krūvomis. Kažkur tarp jų įlenda, ten, kur randama ideali keturių laipsnių pliusinė temperatūra.
Jei vaizdo įraše matomi žalčiai (aišku patinas ir patelė) susiporavo sėkmingai ir jei žiemos metu pas patelę bręs kiaušiniai, tai nemanau, kad per žiemą išgyvens tiek kiaušiniai, tiek patelė“, – liūdnomis prognozėmis dalinasi G. Paškevičius.
Biologas teigia, kad patelės organizmas išnaudos labai daug energijos, o kadangi bus per šalta, kiaušinėliai neišsivystys arba užstrigs patelės lytiniuose takuose. Kiaušinėliai gali likti neišdėti, gali nesusiformuoti arba geriausiu atveju žalčio patelės organizmas gali pats juos absorbuoti tam, kad išlaikyti bent gyvą patelę iki ateinančio pavasario.
Rudenį gyvatės nesiporuoja
„Dabar tai jau visiškos spekuliacijos, kas galėtų būti, tačiau kad ir kaip bebūtų, rudenį gyvatės nesiporuoja. Kaip tik rudens pradžioje jau yra atvedami jaunikliai. Priklausomai nuo rūšies: vieni atvedami, kiti išsirita. Lietuvoje rudens pradžioje jaunikliai tik atsiranda, tačiau jokiu būdu nėra pradedami „gaminti“. Jauniklių „gaminimo“ metas yra pavasaris.
Jei šis vaizdo įrašas tikrai filmuotas šiuo metu, tai yra kažkas, ko man dar nėra tekę matyti“, – stebisi Džiunglių žmogus ir priduria, kad žmonės gali komentuoti tik iš mokslinės pusės, tačiau gamta žino, kaip jai yra geriausia.