Trečiadienį danguje pasirodė neįprastos formos debesys, kurie atrodė visai taip, kaip ir vadinasi – it danguje išmėtytos plunksnos. Kauno rajone užfiksuotu įspūdingu kadru moteris pasidalijo „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“.
Pasidalijo reginiu
Plunksninių debesų nuotrauka pasidalino ir „Orai ir klimatas Lietuvoje“, paaiškinę, kaip susidaro tokie debesys ir kodėl jie atrodo taip išskirtinai.
„Trečiadienį virš mūsų regiono buvo įsitaisęs anticiklonas, todėl dangumi plaukė tik lengvi debesėliai arba plunksniniai debesys. Šį kartą žodis plunksniniai ypatingai tinka, nes danguje buvo užfiksuotas plunksnos formos debesis.
Plunksniniai (lot. cirrus) debesys būna daugiausia sudaryti iš baltų plunksnų pavidalo elementų ir turinčių siūlišką, juostišką ar gniutulišką struktūrą.
Cirrus debesis sudarantys kristalai gali lėtai kristi žemyn, tačiau visada išgaruoja ore. Dėl šio kritimo atskiri debesies elementai yra ganėtinai stori.
Vėjo greičio bei ledo kristalų dydžio nevienodumas lemia debesų juostų iškraipymus bei užlinkimus. Todėl paprastai cirrus debesys, net ir būdami prie horizonto, neatrodo horizontalūs (kitaip nei daugelis kitų debesų formų)“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“.