„Kaip ir dauguma žmonių, prieš nueidama miegoti aš visuomet pasijungdavau socialinius tinklus ir mėgdavau juose panaršyti.
Ten žiūrėdavau įvairius vaizdo įrašus, kur dalyje iš jų rodydavo, kaip atnaujina senus baldus. Būdavo įdomu matyti, kaip iš seno, sutrešusio baldo galima padaryti naujai atrodantį, modernų daiktą.
Kadangi dabar esu motinystės atostogose ir auginu 11 mėnesių dukrytę, tai turėjau laiko patenkinti savo smalsumą ir užsiimti kažkokiu pasirinktu hobiu. Mane tas smalsumas nugalėjo“, – prisipažino Greta.
Pirmasis klausimas, kuris šovė moteriai į galvą – iš kur gauti senus baldus, kuriuos būtų galima atnaujinti? Tam į pagalbą ji pasitelkė „visagalį „Facebook“.
Moteris pasakojo, jog šiame socialiniame tinkle yra grupė, kurioje galima rasti atiduodamų senų, jau gyvenimo mačiusių baldų, dėl to šiek tiek panaršiusi po grupę Greta surado tai, ko ieškojo.
„Tada nuvažiavome su vyru ir pasiėmėme du naktinius staliukus, komodą ir lentyną, tačiau paskutiniosios nepanaudojau“, – pasakojo pašnekovė, pridėdama, jog ant baldų surado rusiškus lipdukus, kurie liudijo, jog kūrybiniai objektai – tikrai ne pirmos jaunystės.
Pirminė moters vizija buvo atnaujinti senuosius baldus taip, kad šie būtų tinkami jos miegamajam, tačiau vėliau viskas apsivertė aukštyn kojomis.
Jau įsigijus dažus ir kojeles baldams, Gretos vizija pasikeitė. Jos galvoje kilo visai kitokia mintis – padaryti baldus dukrytės kambariui. „Tad taip gavosi, kad parinkau baldams žaismingą ir spalvingą dizainą. Beje, spalvas rinkau taip pat apgalvotai – kadangi dukrytės vardas Mėta, tai mėtine spalva ir dažiau baldus.“
Įdėjo daug pastangų
Po pirmojo žingsnelio – baldų gavimo – sekė kiti atnaujinimo proceso darbai. Visa tai Greta darė pirmą kartą, dėl to moteriai teko nemenkai paplušėti, kad pavyktų įgyvendinti savo idėją.
Visų pirma, ji turėjo nuspręsti, kokius baldus ji norėtų matyti pas dukrytę kambaryje, ar juose prireiks papildomų lentynėlių, ar pakaks stalčių.
„Po idėjos sekė baldų šlifavimas elektriniu šlifuokliu. Stengiausi nuimti kuo daugiau lako, viską nugruntuoti.“
Tuomet moteris iš atskiros medžio plokštės išsipjovė apvalią baldų dalį ir stengėsi ją pritaisyti. Po to sekė įvairių kojelių ir rankelių prisukimas prie baldų.
Greta pasakojo, kad viena išsisukusi nebūtų – teko pagalbos kreiptis ir į vyrą. Tačiau šio indėlis nebuvo labai didelis, jis padėjo tik ten, kur pačiai Gretai kilo kliūčių.
„Reikėjo vyro pagalbos susukti baldų kojeles, mat viską dariau pirmą kartą. Tai šiek tiek prisidėjo ir vyras, už ką jam esu dėkinga“, – sakė ji.
Greta buvo laiminga, mat jai pavyko pasiekti tokio rezultato, kokio ji tikėjosi. „Aš tikrai patenkinau savo smalsumą“, – sakė ji.
Moteris pridėjo, jog žiūrint vaizdo įrašus, viskas atrodo kur kas paprasčiau nei yra iš tiesų. Vaizdo įrašuose viskas parodoma greitai ir taip, tarsi tam visai nereiktų pastangų, tačiau Greta prisipažino, kad ne viskas taip paprasta.
„Nepaisant visko, man buvo labai smagu. Galbūt kažkur galima matyti defektus, pavyzdžiui, nubėgusius dažus, tačiau kadangi tai dariau pirmą kartą – džiaugiausi“, – šyptelėjo ji.
Paklausta apie tai, kaip kiti žmonės pasitiko jos projektą, ji sakė, kad buvo įvairių nuomonių. Pasak jos, kol buvo pateikta tik idėja, daugelis sakė, kad tai – visai nekokia mintis, tačiau po to gyrė moterį už jos užsispyrimą.
„Atsimenu, kad kai tik parodžiau kitiems idėją, jog galima atsinaujinti senus baldus, tai sakė, kad išprotėjau, kalbu nesąmones ir kad iš senų baldų nėra jokios naudos, o kai padariau, tai visi buvo nustebę, netgi nenorėjo tikėti, kad tai tie patys baldai, kurie buvo prieš tai“, – sakė ji.
Turėjo patarimą visiems
Besibaigiant pokalbiui, Greta pridėjo, jog turi šį tą perduoti skaitytojams. Moteris sakė, kad būtų norėjusi tai pati išgirsti anksčiau.
„Raginu visus išdrįsti pabandyti, nugalėti savo smalsumą ir atrasti tam laiko. Nepabandžius tikrai nesužinosi, kas gali būti“, – akcentavo ji.
Taip pat Greta pridėjo, jog baldų atnaujinimas gali tapti puikia menine terapija sielai, dėl to verta juo užsiimti. O kur dar smalsumas, kuris yra patenkinamas.
Anot Gretos, visos pastangos atsiperka tuomet, kai yra pamatomas darbo rezultatas. Tai – didžiausias džiaugsmas įdėjus daug darbo:
„Svarbu daryti, daryti ir stengtis. Jeigu nepavyks iš pirmo karto, tai iš antro arba trečio tikrai pavyks.“