• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšilus orams, daugelis žmonių nesusimąsto, kad pavasarį atgimstanti gamta gali atnešti ir nepageidaujamų skruzdėlių bei kandžių, todėl verta iš anksto imtis priemonių jų atsiradimui namuose užkirsti. Vasarą šie kenkėjai tampa dar aktyvesni, ir tik tada žmonės pradeda ieškoti būdų, kaip su jais kovoti.

Atšilus orams, daugelis žmonių nesusimąsto, kad pavasarį atgimstanti gamta gali atnešti ir nepageidaujamų skruzdėlių bei kandžių, todėl verta iš anksto imtis priemonių jų atsiradimui namuose užkirsti. Vasarą šie kenkėjai tampa dar aktyvesni, ir tik tada žmonės pradeda ieškoti būdų, kaip su jais kovoti.

REKLAMA

Parduotuvės „Klėtelė“ konsultantė Dalia Mačiuitienė teigia, kad pagrindinė žmonių klaida yra ta, jog jie per ilgai delsdami imasi veiksmų prieš kenkėjus. Dėl to skruzdėlių kolonijos spėja sustiprėti, o kandys dar labiau išplinta.

Pavasarį, pastebėjus skruzdėles, reikia nieko nelaukti ir iškart pradėti kompleksinę kovą, tuomet nebus didelių problemų. Tačiau moteris sako, kad yra ir tokių vietovių, kur skruzdėlės sėkmingai gyvena ne vienerius metus, todėl tenka ilgiau pakovoti. – „Nepadarys žalos šiltnamiui, daržui ar lauko trinkelėms, jeigu mes laiku pradėsime kovą“.

Namuose atsirado skruzdėlių – ieškokite amarų

D. Mačiuitienės teigimu, skruzdėlių gali atsirasti tuo metu, kai padaugėja amarų. Ji pastebi, kad šiemet žmonės pastebi vis daugiau skruzdėlių, tačiau jų populiacijos didėjimas vyksta jau trečią sezoną, per kurį skruzdėlės yra ypač aktyvios ir gausios.

REKLAMA
REKLAMA

„Akcentuojame padidėjimą todėl, nes yra išplitęs amarų kiekis, yra daug ūglių, daug šviežios masės. Dažniausiai žmonės, kovojantys su skruzdėlėmis, nepagalvoja, kad reikia kovoti su amarais, nes amarų išmatos yra skruzdėlių maistas“, – teigia konsultantė.

REKLAMA

Norėdami visiškai išnaikinti skruzdėles, žmonės dažnai nesuvokia, kad gamtoje tai nėra įmanoma. Reikia išlaikyti pusiausvyrą ir pirmiausia patikrinti, ar teritorijoje nėra amarų, nes kova su skruzdėlėmis turi būti kompleksinė.

„Pačioje pradžioje, neleidžiant įsigalėti skruzdėlėms, pavyksta pakankamai sėkmingai sukovoti. Tačiau dažniausiai pamirštame amarus. Reikėtų žiūrėti į jų kiekio sumažinimą savoje teritorijoje“, – priduria moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Atėjus pavasariui, svarbu apžiūrėti aplinką, nes pradeda augti medelių ir daržovių ūgliai. Skruzdėlės perneša maisto medžiagas nuo vieno augalo ant kito, todėl jos dar labiau išplinta.

Patarė, kaip kovoti su skruzdėlėmis

Yra kelios skruzdėlių rūšys: miškinės, argentininės ir faraoninės. D. Mačiuitienė pataria prieš renkantis naikinimo priemonę pasitikrinti, kuri iš jų yra efektyvi būtent prieš tą skruzdėlių rūšį, su kuria susiduriate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš natūralių priemonių vieniems veikia, kitiems neveikia, bet yra kavos tirščiai, soda, manų kruopos, cinamonas. Kai kurie ir verdančiu vandeniu naikina – yra visos laikinos, atbaidančios priemonės, bet kaip ir minėjau, reikėtų pasižiūrėti amarų kolonijas“, – pažymi parduotuvės konsultantė.

Ji neslepia, kad iš cheminių priemonių galima rinktis insekticidinius miltelius arba purškiamas chemines priemones, tačiau reikia nepamiršti, kad gerai veikiantis preparatas su laiku gali prisitaikyti ir nebeveikti. – „Firmos keičia savo sudėtį, bet kartas nuo karto reikėtų keisti naudojamas priemones“.

REKLAMA

Produktuose – knibždančios kandys

Paklausta apie pirmuosius požymius, rodančius, kad namuose apsigyveno kandys, moteris paaiškina, kad dažniausiai žmonės jas pastebi parsinešę su tam tikrais produktais, tokiais kaip kruopos ar riešutai.

„Esu ir pati parsinešusi ir su perlinėmis kruopomis, grikiais, miltuose esu radusi per išpardavimus. Labai reikia atsargiai per išpardavimus, nes dažniausia būna paleistas toks produktas „ant ribos“. Aišku, tada skraido plaštakės, mes gal jų nelabai matome“, – pastebi D. Mačiuitienė.

REKLAMA

Pasak jos, rinkoje galima nusipirkti magnetinių juostelių tiek maistinėms, tiek drabužinėms kandims. Pasidėjus magnetines juosteles, galima turėti indikatorių: jeigu prikibo, vadinasi yra užsiveisusių kandžių.

„Dažniausiai žmonės pastebi jeigu ką nors randa kruopose ar riešutuose. Tada reikalingas generalinis tvarkymas: viską persižiūrėti, išsimesti, ir vėl pasidėti magnetinę gaudyklę, kuri parodys, jeigu vėl parsinešite kandžių.

Aš dažnai dezinfekuoju ir stalčius su ūkišku muilu, bet galima ir su actu ar dezinfekciniu skysčiu. Ir žinoma, reikia kuo įmanoma sandaresnio uždarymo“, – kaip apsisaugoti atskleidžia moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konsultantė priduria, kad norint išvengti drabužinių kandžių, svarbu peržiūrėti drabužius, juos vėdinti.

„Iš vaikystės žinau, kad vasaros metu, kai šviesdavo saulė, mama išnešdavo žieminius drabužius ir natūralius, vilnonius drabužius į saulę. Svarbu, kad jie būtų švarūs, išvėdinti, nesusigulėję, nes kandys labiausiai mėgsta natūralų pluoštą“, – sako ji ir priduria, kad verta naudoti tas pačias magnetines juosteles.

Panaikinus kandis,nebus su kuo gerti!
Dabar kai atsinešu kruopas, miltus, riešutus pirmiausia dedu į šaldiklį, palaikau pora dienų ir viskas gerai
dieve, kas tie amarai straipsnyje??? paaiškinkit, o tada tikrinsim, ar jų nėra
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų