Nuo virtuvės baldų gamybos pagal užsakymą iki kruopščios elektros instaliacijos ir vandens tiekimo sistemos atnaujinimo – šis projektas pareikalavo daug pastangų ir tikslumo. Tačiau rezultatas kalba pats už save: moderni, funkcionali ir stilinga erdvė, kurioje kiekvienas kampelis atspindi šeimos viziją ir kantrų darbą.
Atskleidė, kaip kilo idėja
Lina pasakoja, kad kapitalinį buto remontą pradėjo 2023 metų kovą. Su vyru Tadu jie šiame bute gyveno apie trejus metus, o patį būstą įsigijo prieš penkerius metus. Tačiau ankstesnis remontas buvo atliktas dar prieš maždaug dvidešimt metų, todėl interjeras atrodė pasenęs ir sutuoktiniams norėjosi jį atnaujinti pagal savo skonį.

Kadangi Lina su Tadu turėjo didelių užmojų – reikėjo naujai išvedžioti elektros instaliaciją, atlikti santechnikos darbus – procesas užtruko, juolab, kad šeima tuo pačiu metu gyveno bute ir neturėjo, kur kraustytis.
Vonios kambario ir virtuvės atnaujinimo darbus atliko Linos vyras, kuris yra statybininkas. Pasak moters, jis turi pažįstamų elektrikų ir santechnikų, todėl pavyko viską įgyvendinti kokybiškai.
„Kadangi bute buvo seni baldai ir sena vonia, virtuvės senus baldus padovanojome. Viską išplėšėme, atnaujinome apdailą, virtuvėje išbetonavome grindis ir įrengėme elektrinį šildomą kilimėlį, nes patalpa buvo labai šalta“, – pasakoja Lina.
Vonios kambaryje taip pat teko betonuoti grindis iš naujo. Be to, reikėjo įleisti neestetiškai atrodžiusį dujų vamzdį į sieną. Kadangi vonia ir tualetas buvo atskiros patalpos, nebuvo pakankamai vietos kojoms, todėl vandens skaitiklius sujungė į du ir perkėlė į sandėliuką, o įrangą sustūmė arčiau sienos.
„Pradidinome vonią – ji buvo vos 2,5 kvadratinio metro, bet mes ją išplėtėme, nes šalia jos buvo sieninė spinta. Išardėme ją ir prie vonios prijungėme koridoriaus galą, tad dabar vonios kambarys yra 4 kvadratiniai metrai“, – sako Lina.
Anot moters, bute buvo keturi vandens skaitikliai (du šalto ir du karšto vandens), todėl virtuvės skaitiklius sujungė su vonios, sumažindami jų skaičių iki dviejų. Viską perkėlė į sandėliuką – žinoma, gavę tam reikalingus leidimus.
Kalbėdama apie buto dizainą, Lina pripažįsta, kad svarbiausia buvo išlaikyti balansą tarp estetikos ir biudžeto, todėl stengėsi sutaupyti, neaukojant funkcionalumo. Vis dėlto ji turėjo aiškią viziją, kaip turėtų atrodyti atnaujinta virtuvė ir vonios kambarys, todėl kruopščiai rinkosi sprendimus, kurie derėtų prie šeimos poreikių ir namų jaukumo.
Atskleidė kainą ir iššūkius
Lina pasakoja, kad jos vyras turi pažįstamų santechnikų ir elektrikų, todėl praktiškai paslaugos nekainavo. Jie sumokėjo tik už darbą žmonėms, tačiau tikrai ne tiek, kiek būtų atsiėję samdyti visą komandą.
„Paskaičiavau, kad vonios remontas su medžiagomis ir darbu mums kainavo apie 4 tūkst. eurų, o virtuvė su viskuo – langų ir radiatorių keitimais bei buitine technika – apie 10 tūkst. eurų“, – atskleidžia Lina.
Moteris pripažįsta, kad sunkiausia buvo gyventi bute, kuriame vyksta remontas.
„Nuo 2023 metų kovo jau praėjo du metai ir mes dar nesame baigę darbų. Nedaug liko, bet pats didžiausias iššūkis – gyventi tarp dulkių. Fiziškai neįmanoma visko tvarkyti ir gyventi normaliai“, – sako ji.
Lina džiaugiasi, kad jos darbe yra dušas, todėl kol buvo remontuojamas vonios kambarys, galėdavo nusiprausti.
„Kai remontavo vonią, dažnai nebuvo galimybės nueiti į dušą, nes arba liejo grindis, išnešdavo vonią, arba klijavo plyteles. Turėdavome laukti, kol galėsime normaliai naudotis“, – pasakoja Lina.
Lina ir jos vyras dar turi atnaujinti du gyvenamuosius kambarius ir koridorių. Kadangi jie patys gyvena bute, visi daiktai yra čia, todėl juos reikia pakuoti ir slėpti.
„Didelė dalis daiktų išvežta pas tėvus, nes neturime kur jų sandėliuoti. Baldai liko tik būtiniausi, nors turėjome jų daug. Daug išdovanojome ir pardavėme, kad bute būtų kuo mažiau apsikrovimo daiktais“, – sako Lina.
Siunčia patarimą
Lina siunčia patarimą žmonėms, kurie nusprendė patys remontuoti savo namus. Anot jos, svarbiausia – kruopščiai ir iš anksto suplanuoti visus darbus.
„Jeigu keičiama elektra, pirmiausia reikia išvedžioti naujus laidus. Negalima pradėti tapetuoti, o vėliau vesti laidų – taip nedaroma. Reikia apgalvoti ir susiplanuoti, kas turi vykti po ko, kad vėliau nereikėtų taisyti jau atliktų darbų“, – sako ji.
Moteris priduria, kad jie su vyru sujungė vandens skaitiklius ir perkėlė juos į kitą vietą, taip pat reikėjo pervesti naują santechnikos sistemą, kad viskas veiktų sklandžiai ir nekiltų jokių problemų.
„Būtina nuosekliai suplanuoti visus darbus ir laikytis tvarkos, kad viskas vyktų pagal planą ir nereikėtų vėl grįžti prie jau atliktų etapų“, – apibendrina Lina.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!