„Žaisliukų kūryba pradėjau užsiimti maždaug prieš 9-erius metus. Taip pat buvo laikas, prieš 5-erius metus, kuomet šiuos žaisliukus ir pardavinėjau.
Tuo metu buvau išsiėmusi individualios veiklos pažymą, tačiau vėliau sugrįžau prie įprasto darbo“, - apie pradžią pasakojo Anželika.
Moteris tikino, kad pirmą kartą kurti žaisliukus iš vilnos ji pamatė per „Youtube“ platformą. Pasak jos, kitatautė turinio kūrėja fillmavo vaizdo įrašus, kaip velia žaisliukus.
Pro Anželikos akis šie vaizdo įrašau nepraslydo – moteris ėmė jų žiūrėti vis daugiau ir daugiau, kol galiausiai pati įsigijo adatų ir vilnos.
„Pirmiausia, mėginau dukterėčiai iš vilnos nuvelti katiną, o vėliau ėmiausi mamai velti žaislinį šuniuką, kuris buvo panašus į realų mamos turėtą augintinį, iškeliavusį Anapilin.
Taip pradėjau velti žaisliukus artimiesiems. Vėliau juos pamatė ir jų užsiprašė bendradarbės, o paskui dukra pradėjo mane skatinti pasidalinti žaisliukų nuotraukomis internete“, – džiaugėsi Anželika.
Nuo kelių valandų iki savaičių
Pradėjus kalbėtis su Anželika apie tai, kaip atrodo visas žaisliukų kūrybinis procesas, ji pasakojo, kad tai – visai nesudėtinga.
Pasak jos, pakanka įsigyti vilnos ir specialias adatas. Tuomet reikia badyti vilną pagal tokią formą, kokios norima sukurti žaisliuką. Vilna yra naudojama sausa.
„Aš dažniausiai žaisliukus veliu pagal nuotraukas. Po to, kai jau subadau norimą žaisliuką, apipurškiu jį plaukų laku tam, kad vilna suliptų ir žaisliukas taptų standesnis“, – kalbėjo pašnekovė.
Paklausta apie tai, kaip išgauna norimas žaisliukų akis ir nosis, moteris atskleidė, kad gamina jas iš modelino. Moteris suklijuoja šias dalis, o vėliau jas priklijuoja prie žaisliuko.
Viso šio proceso trukmė priklauso nuo to, koks yra žaisliuko dydis. Anot Anželikos, kuo žaisliukas didesnis – tuo daugiau darbo reikia įdėti.
„Jeigu žaisliukas yra mažiukas, iki 15 centimetrų, tai užtrunku dvi-tris valandas. Visgi, esu vėlusi ir tikro šuniuko dydžio žaisliuką, tuomet užtrukau apie porą savaičių“, – atskleidė Anželika.
Didžiausias iššūkis
Nors įprastai Anželikos klientų užsakymai jau nebestebina, tačiau ji pasakojo, kad savo istorijoje yra turėjusi nutikimą, kuomet teko nemenkai paplušėti.
Pasak jos, tai buvo tikras išbandymas jos sugebėjimams, tačiau prašomą žaisliuką pagaminti moteriai pavyko.
„Didžiausias iššūkis buvo tuomet, kai bendradarbė, turėjusi maždaug pusantrų metukų laiko dukterėčią, paprašė suvelti lėlytę pagal jos suknelę.
Tad iš nuotraukos reikėjo suvelti mergaitę su suknele. Va ten tai tikrai buvo iššūkis, dirbau apie porą mėnesių prie šio projekto, tačiau buvo labai įdomu išsibandyti pačiai save“, – pasakojo Anželika.
Paklausta apie tai, kas šiame procese buvo sudėtingiausia, moteris atsakė, jog veido srities vėlimas.
Anot jos, lėlės veidas turėjo būti panašus į mergaitės veidą, tad reikėjo sutelkti dėmesį į smulkmenas ir pasistengti.
„Bendradarbė rezultatu buvo labai labai patenkinta. Man ir pačiai buvo tikras džiaugsmas, kad pavyko išpildyti žmogaus prašymą“, – sakė Anželika.
Klientai susigraudina
Ne vien tik Anželikos bendradarbė džiaugėsi gavusi moters kurtą žaisliuką. Pašnekovė pasakojo, kad klientų reakcijos į gautus žaisliukus ją vis dar stebina.
Pasak jos, daugeliui iš jų kurti žaisliukai labai patinka, bet yra ir tų, kuriems žaisliukai reiškia šį tą daugiau.
„Ypač džiaugiasi tie, kurie jau nebeturi savo šuniukų ir užsisako žaisliukus, darytus pagal jų kopijas.
Tuomet klientai net iki ašarų prieina, tad žaisliukai tampa ir simboliniu augintinių įprasminimo būdu“, – atskleidė Anželika.
Taip pat moteris papasakojo, jog visai neseniai savo „Facebook“ grupėje „Mūsų kūryba“, kurioje yra daugiau nei 22 tūkstančiai narių.
Anželika atviravo, jog pasidalijusi savo dirbinių nuotraukomis ji sulaukė gausybės reakcijų:
„Po įrašo įkėlimo sulaukiau kokių 300 žinučių. Mano „Messenger“ užsikimšo nuo jų, aš tikrai tiek nesitikėjau, tik norėjau parodyti, kuo užsiimu.
Žmonės klausė kainų, norėjo užsisakyti. Dauguma iš jų kreipėsi dėl užsakymų. Žinoma, pasitaikė ir tų, kurie tiesiog pagyrė.“
Pasidalijo svajone
Šiuo metu žaisliukų kūrimas yra likęs tik Anželikos hobiu. Moteris pasakojo, kad kuomet užsiėmė šia veikla, kaip pagrindine, spėjo pavargti.
Pasak jos, vienas po kito sekantys užsakymai moterį išvargino, tad moteris pasiliko šią veiklą, kaip laisvalaikio užsiėmimą.
„Nenoriu vėl velti žaisliukų darbui, noriu tuo užsiimti tik savo malonumui. Kuomet veliu tik vieną-du žaisliukus per mėnesį, tuomet veikla teikia laimę“, – kalbėjo pašnekovė.
Paklausta apie tai, kokie yra jos ateities planai, Anželika užsiminė, jog turi vieną idėją. Pasak jos, šiuo metu ji norėtų užsiimti edukacija.
„Vienintelė mintis, apie ką galvoju, galbūt pravesti kažkokius kursus ar vėlimo pamokas. Kolkas nieko dėl to nedariau, nesidomėjau, bet pati sau pasigalvojau“, – atskleidė ji.