• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar dažnai nuleidžiate vandenį tualete nenuleidę dangčio? Jei taip, gali būti, kad užteršėte vonios kambario paviršius bakterijomis.

Ar dažnai nuleidžiate vandenį tualete nenuleidę dangčio? Jei taip, gali būti, kad užteršėte vonios kambario paviršius bakterijomis.

REKLAMA

Vidutiniškai žmogus nuleidžia vandenį klozete penkis kartus per dieną. Taigi, rodos, kad jis turi daug praktikos, tačiau dauguma žmonių nežino vieno fakto, rašoma mirror.co.uk.

Mokslininkė Shalini Guleria paragino žmones, kurie nuleidžia vandenį tualete atidarytu dangčiu, „liautis tai darius“. Tam yra niūri priežastis.

Pasidalijo žinia

Shalini socialiniame tinkle „Instagram“ paklausė: „Ar žinojote, kad nuleidžiant vandenį atidarytu dangčiu iš tikrųjų į orą yra paleidžiamas smulkus vandens ir bakterijų rūkas?“

Pasak mokslininkės, „kiekvieną kartą, kai prausiatės, maži lašeliai, kuriuose yra tokių bakterijų kaip e-coli ir kitų bjaurių dalykų, pakyla iki šešių metrų į orą. Net jei jų plika akimi nematote, jos vis tiek ten yra“.

REKLAMA
REKLAMA

Shalini citavo tyrimus, kuriais nustatyta, kad šie lašeliai gali užteršti netoliese esančius paviršius, net dantų šepetėlį ir rankšluosčius, taip pat orą, kuriuo kvėpuojate.

REKLAMA

„Be to, tokie virusai kaip norovirusas, sukeliantis skrandžio gripą, gali išlikti ore kelias valandas po prausimosi.“

Taigi, jei norite išlikti sveiki, mokslininkė ragino žmones „nepamiršti nuleisti dangčio prieš nuleidžiant vandenį“.

@scienceboxnz #foryou #facts #sciencefacts #learnontiktok #knowledge #nz #fyp #scienceboxnz ♬ original sound - Shalini_Gul

Pasipylė komentarai

Pasirodo, daugelis žmonių to nežinojo, o vienas žmogus parašė komentarą: „Oho, nuo šiol nuleisiu dangtį“.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas tiesiog pasakė: „Labai ačiū už šį faktą“, o po juo – verkiantys emociukai. Trečias pridūrė: „Oho, sužinojau kažką naujo“.

2019 m. Korko universiteto koledžo mokslininkai savaitę vertino ore esančias daleles bendrame tualete. Jie nustatė, kad nuleidus klozeto sėdynę matomų ir mažesnių lašelių skaičius nuleidimo metu ir po jo sumažėjo 30-60 proc..

Nuleistas dangtis vandens nubėgimo metu gali pagreitinti mineralinių nuosėdų, dar vadinamų kalkėmis, kaupimąsi. Nors tai nėra kenksminga sveikatai, jos gali negražiai atrodyti ir nudažyti tualetą geltonai ruda spalva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų