• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidutiniškai žmogus tualeto vandenį nuleidžia penkis kartus per dieną ir, matyt, dauguma tai daro neteisingai. Pasiruoškite tiesai apie tai, kodėl nuleidę vandenį visada turėtumėte palikti uždarytą dangtį.

Vidutiniškai žmogus tualeto vandenį nuleidžia penkis kartus per dieną ir, matyt, dauguma tai daro neteisingai. Pasiruoškite tiesai apie tai, kodėl nuleidę vandenį visada turėtumėte palikti uždarytą dangtį.

REKLAMA

Kai nuspaudžiate svirtį, jūsų klozetas ne tik nuleidžia į kanalizacijos vamzdžius visus paliktus reikalus, bet ir išmeta į orą vadinamąjį „tualeto pliūpsnį“, kuris iš esmės yra mikroskopinių bakterijų, įskaitant E. coli, purslai, rašo today.com.

Uždarykite tualeto dangtį

Remiantis 1975 m. atliktais tyrimais, purslų skleidžiamos bakterijos gali išsilaikyti ore iki šešių valandų ir pasklisti po visą jūsų vonios kambarį, įskaitant dantų šepetėlį, rankšluosčius ir grožio priemones.

„Aiškiai įrodyta, kad užteršti tualetai, nuleidžiant vandenį, išskiria didelius lašelius ir lašelių branduolių bioaerosolius, o tyrimai rodo, kad šis tualeto purslas gali atlikti svarbų vaidmenį perduodant užkrečiamąsias ligas, kurių sukėlėjai išsiskiria su išmatomis ar vėmalais“, – rašoma 2015 metais atnaujintoje tyrimo versijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Galimas tualeto tvaiko vaidmuo perduodant oru norovirusą, SARS ir pandeminį gripą kelia ypatingą susidomėjimą.“

Laimei, šiuolaikinės tualetų technologijos sumažina į orą išmetamų tualeto dūmų kiekį, tačiau vis tiek verta apie tai žinoti.

REKLAMA

„Didesni lašeliai ir aerozolis greičiausiai nenukeliauja labai toli virš tualeto ar aplink jį, tačiau labai maži lašeliai kurį laiką gali likti ore“, – „TODAY Home“ sakė mikrobiologė daktarė Janet Hill.

„Kadangi tualeto dubens vandenyje yra bakterijų ir kitų mikrobų iš išmatų, šlapimo, jų bus ir vandens lašeliuose. Kiekviename grame žmogaus išmatų yra milijardai bakterijų, taip pat virusų ir net kai kurių grybelių.“

REKLAMA
REKLAMA

Lengviausias būdas išvengti šios bjaurasties, dengiančios jūsų vonios kambarį, yra paprasčiausiai uždaryti klozeto sėdynę. „Uždarius dangtį sumažėja lašelių plitimas, – aiškino Hill.

Jei esate viešame tualete, kur nėra klozeto sėdynės, išlaikykite kuo didesnę švarą – nesilenkite virš dubens, kai nuleidžiate vandenį, ir iškart po to nusiplaukite rankas

Bakterinio užkrato komplikacijos

Gastroenteritas – dažnas viduriavimą, pykinimą ir pilvo skausmą sukeliantis sutrikimas – dažniausiai prasideda dėl bakterinių infekcijų. Skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje jis kiekvienais metais pasireiškia vienam žmogui iš penkių.

„Gastroenteritas prasideda atsigėrus arba suvalgius maisto, kuriame yra bakterijų, virusų ar parazitų“, – įspėja „gydytojas“, – „Juo taip pat galima užsikrėsti nuo šią infekciją turinčio žmogaus arba palietus daiktus ar paviršius, kuriuos lietė užsikrėtęs žmogus.“

 

ir nors neskaičiau,bet jau aišku, kad bus skiriamos baudos...
Geroves valstybes pencininkas
Geroves valstybes pencininkas
As tai tik karta i para nuleidziu vandeni, nes taupau.
Dauguma puspričiu pastato vienoje patalpoje ir klozetą, ir vonia, ir duša, ir Bidė, ir dar veidrodį su kosmetinių staliukų. Pas mane name viskas atskirai ir abu klozetas atskirose patalpose, atskirai dušas, atskirai vonia. Ir nereikia niekam trepset už durų, kai nori šikt, o kažkas ten maudosi. Protą įjunkite prieš projektuojami namą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų