Dažniausiai pūsleline užsikrečiama arba pakartotinai susergama, kuomet nusilpsta imunitetas dėl patiriamo streso. Deja, streso išvengti nepavyks, o tam tikri atsipalaidavimo metodai gali kartais ir nesuveikti, tad itin svarbu išsiaiškinti labiausiai tikėtinus pūslelinės sukėlėjus, kad galėtumėte jų išvengti arba bent greičiau ir efektyviau valdyti simptomus, kai jie atsiranda.
Pagrindinės lūpų pūslelinės atsiradimo priežastys
Lūpų pūsleline ypač rizikuojate susirgti, kuomet:
- Patiriate daug streso;
- Jaučiate nuolatinį nuovargį, trūksta poilsio;
- Patiriate stiprų saulės spindulių arba vėjo neigiamą poveikį;
- Vyksta organizme hormoniniai pokyčiai;
- Susilpnėja imuninė sistema.
Kovojame su nuovargiu
Turint mažesnes energijos atsargas, kuomet stinga jėgų, organizmui sunkiau susidoroti su virusais, įskaitant labai skausmingą ir daug nepatogumų sukeliančią ligą – lūpų pūslelinę. Geras ir kokybiškas poilsis gali žymiai sumažinti tikimybę susirgti pūsleline. Kartais atstatyti jėgas trukdo jau minėtas nuolat patiriamas stresas, taip pat miego trūkumas, netgi per didelis kofeino vartojimas.
Šalta ir sausas oras – didina riziką sirgti pūsleline
Vėstantys orai padidina riziką sirgti lūpų pūsleline. Sausas oras patalpose, esant šildymui, ir lauke, gali labai išsausinti lūpas, dėl to jos labiau tampa pažeidžiamos vėjo ir saulės spindulių. Išsausėjusios lūpos – puiki terpė atsirasti pūslelinei. Rūpinkitės savo lūpomis – drėkinkite jas natūraliu vazelinu, tepkite kremu nuo saulės (kaip ir visą veidą), šiltai renkitės, gerkite daug skysčių.
Jeigu pastebite pirmuosius pūslelinės požymius: skausmą viename taške, arba jau plintantį skausmą, karščiavimą (nebūtinai), galvos skausmą, nedelsdami stabdykite viruso dauginimąsi. Pasitarę su gydytoju ar vaistininku, naudokite specialų tepalą, tabletes, taip pat toliau saugokite lūpas nuo žalingų veiksnių ir stenkitės daugiau ilsėtis.
Hormoniniai pokyčiai
Hormonų kaita – padidėjimas ir sumažėjimas, natūralaus menstruacinio ciklo metu arba laukiantis kūdikio, taip pat gali būti lūpų pūslelinės atsiradimo priežastimi. Atkreipkite dėmesį į savo menstruacinį ciklą – pūslelinė dažniausiai „užpuola“ prieš pat mėnesines arba jų metu, tad šiuo laikotarpiu reikėtų daugiau ilsėtis, atlikti atsipalaidavimo pratimus, nueiti masažo, kokybiškai išsimiegoti.
Nusilpusi imuninė sistema
Imuninė sistema gali nusilpti dėl daugelio priežasčių, jau minėtų – streso, hormoninių pokyčių, tad patariama ne tik daugiau ilsėtis ir nuolat stiprinti organizmą, bet ir kruopščiai plauti rankas. Imuninę sistemą taip pat silpnina: rūkymas, alkoholio vartojimas, maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug cukraus, valgymas. Norint sustiprinti imuninę sistemą, patariama valgyti maisto produktus, kuriuose gausu vitaminų A, C ir E, pavyzdžiui: pomidorus, bulves, citrusinius vaisius, kukurūzus, sojų pupeles, žuvų taukus, sviestą, kiaušinius.
Jei lūpų pūslelinės neišvengėte
Vis dėlto, jei nuo lūpų pūslelinės apsisaugoti nepavyko, rekomenduojama nedelsti ir griebtis preparatų, padedančių greičiau įveikti šį nemalonumą. Vienas tokių variantų – lūpų pūslelinę gydančios geriamosios tabletės.
Pasirinkus šį lūpų pūslelinės gydymo variantą galėsite būti ramūs dėl viruso plitimo, kadangi tokių tablečių veiksmingumas pasireiškia tuo, kad greičiau už bet kokius kitus preparatus pasiekia virusą ir jį sustabdo. Taip pat geroji pusė ta, kad gydymas nėra pastebimas, nei priemonės, tepamos tiesiai ant pūslelių.