lūpų puslelinė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lūpų puslelinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lūpų puslelinė“.
Kauno mokslininkai sukūrė vaistus nuo lūpų pūslelinės: atskleidė, kuo jie ypatingi
Kauno mokslininkai ieško būdų, kaip pažaboti trečdalį žmonių kamuojančią lūpų pūslelinę. Jie sukūrė vaistus perpus sutrumpinančius herpeso viruso sukeltos infekcijos gijimą, tai pirmasis iš natūralių medžiagų sukurtas vaistinis preparatas – gelis. Jame naudojama natūralias medžiagas – bičių pikio – propolio ekstraktą.
„Visos geros idėjos gimsta iš didelės laimės arba nelaimės. Herpesas šiuo atveju yra nelaimė. Ir su Herpesu susiduria 70 proc.
Su lūpų pūsleline susidurianti Gerda Žemaitė papasakojo, kaip su ja kovoja
Atvėsus orams vis dažniau tenka susidurti su nemalonia lūpų pūslelinės problema. Ši liga nesvetima ir laidos „TV pagalbos“ žvaigždei, dviejų sūnų mamai Gerdai Žemaitei. Žymi moteris papasakojo, kaip kovoja su šia erzinančia problema ir atskleidė, ar ji netrukdo suktis prieš filmavimo kameras.
Paprastąja pūsleline yra vadinamas herpes simplex viruso sukeltas odos ir gleivinių srities infekcinis uždegimas. Juo dažniausia užsikrečiama ankstyvoje vaikystėje nuo savo artimųjų.
Populiariausi mitai apie lūpų pūslelinę ir kaip yra iš tikrųjų
Tikėtina, kad daugelį mitų apie lūpų pūslelinę jūs girdėjote daugiau kartų, nei kad turėjote iškilusių pūslių. Deja, neretai mes net nežinome, kad girdime mitą, o ne teisingą faktą, kuris padėtų įveikti ligos protrūkį. Kai reikia kovoti su nemaloniu peršalimo skausmu, išgirsite visokių patarimų ir jie nebūtinai bus naudingi: nuo to, kaip gydytis liaudies priemonėmis, iki to, kad reikia nieko nedaryti.
Maisto produktai, kurių reikėtų vengti atsiradus lūpų pūslelinei
Lūpų pūslelinė gali būti neįtikėtinai skausminga ir sukelti didelių psichologinių, socialinių, fizinių nepatogumų. Negana to, tam tikri maisto produktai, susirgus pūsleline, gali prailginti ligos laiką, o kartais ir sustiprinti jaučiamus nemalonius simptomus.
Rūgštus maistas
Valgant rūgštų maistą, skausmas, atsiradęs dėl pūslelinės, gali paūmėti.
Pagrindiniai lūpų pūslelinės sukėlėjai ir būdai, kaip jiems pasipriešinti
Pūslelinės simptomai daugeliui žmonių pasireiškia ne visi – pavyzdžiui, kai kurie iš jų karščiuoja, kiti ne, tačiau diskomfortas tampa neatsiejama šios ligos dalimi.
Dažniausiai pūsleline užsikrečiama arba pakartotinai susergama, kuomet nusilpsta imunitetas dėl patiriamo streso.
Lūpų pūslelinė: kodėl ji vis sugrįžta?
Daugelis žmonių peršalimo ligomis serga pakartotinai visą gyvenimą, nes ligos sukėlėjas – virusas, užsikrėtus, slypi organizme. Ne išimtis ir itin nemaloni burnos liga – pūslelinė, kuomet ant lūpų, o kartais ir aplink lūpas ir burną atsiranda mažų, skysčių pripildytų pūslelių, kurios plyšusios palieka opas, ir skausmingai gyja.
Ši infekcija labai plačiai paplitusi pasaulyje tarp suaugusiųjų, skirtingose šalyse paplitimas varijuoja tarp 45-98 proc.
Nemaloni lūpų pūslelinė: ar įmanoma jos išvengti?
Pūslelinė atsiranda tuomet, kai nusilpsta imunitetas ir žmogus užsikrečia virusu arba juo buvo užsikrėtęs jau anksčiau. Taip pat tikimybę susirgti nemaloniomis peršalimo ligomis, įskaitant ir pūslelinę, sumažinsite laikydamiesi sveikos gyvensenos, įskaitant – subalansuotą mitybą, reguliariai atliekamus fizinius pratimus ir miego režimą.
Nėštumas ir lūpų pūslelinė: dažna moteris, tikėtina, vėl ją prisimins
Ištirta, kad maždaug 75 proc. nėščioms moterims, nors kartą gyvenime sirgusioms pūsleline, tam tikru nėštumo metu ši liga vėl gali pasireikšti. Beje, maždaug 22 proc. moterų liga pažengia ir išsivysto net lytinių organų pūslelinė.
Nėštumas ir pogimdyvinis periodas – tai laikotarpis, kuomet daugeliui moterų pūslelinės problema tampa aktuali kaip niekad.
7 dermatologų patarimai, kaip išgydyti sausas, įtrūkusias lūpas
Šaltas ir sausas oras, saulės spindulių žala, dažnas lūpų laižymas – tai yra tik keletas priežasčių, dėl kurių lūpos gali išsausėti ir suskilinėti. Ilgalaikis šių žalingų veiksnių poveikis, esant ne tik nusilpusiam, bet ir sveikam imunitetui, gali paskatinti atsirasti lūpų pūslelinę. Norėdami išvengti nemalonių šalto oro pasekmių ir gydyti sausas, suskilinėjusias lūpas namuose, vadovaukitės dermatologų patarimais.
Gydytoja įvardijo, kaip išvengti lūpų pūslelinės vasarą
Pūslelinė, herpesas – tai virusų sukelta liga. Skiriami du paprastosios pūslelinės tipai. Lūpų pūslelinė yra pirmojo Herpes tipo viruso sukelta liga, kuri pasireiškia žaizdelėmis ant lūpų, nosies sparnelių, ties akių gleivinėmis ar pūslelėmis veido srityje.
Galima drąsiai teigti, kad su šiuo nemalonumu yra susidūrę daugelis. Šis virusas labai lengvai ir greitai plinta glaudaus kontakto (liečiant pažeistą odą, bučiuojantis) su sergančiuoju ar viruso nešiotoju, metu.
REKLAMA
REKLAMA
Kaip veiksmingai gydyti lūpų pūslelinę?
Žmogus, kuriam niekada neteko patirti lūpų pūslelinės, yra retenybė. Ši neganda, atrodo, užpuola iš pasalų. Deja, tai ne tik skausmas ir nemalonūs pojūčiai – neretai ši infekcija visiškai subjauroja išvaizdą mažiausiai kelioms dienoms.
Remiantis statistika, lūpų pūslelinė kartkartėmis užpuola kas trečią mūsų planetos gyventoją. Dažnai net neįtariame, kad šį virusą turime: Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 95 proc. žmonių yra šio viruso nešiotojai.
Lūpų pūslelinė gresia ir vasarą: specialistės patarimai, kaip apsisaugoti
Apie 90 proc. pasaulio gyventojų yra Herpes simplex viruso, sukeliančio lūpų pūslelinę, nešiotojai. Pasirodo, lūpų pūslelinė gali užklupti bet kada, nepaisant metų laiko. Tokiais atvejais svarbiausia žinoti, kaip tinkamai ją gydyti.
Plačiau apie Herpes simplex virusą ir lūpų pūslelinės gydymą kalbamės su medicinos kosmetologe Akvile Martinkute.
Šį virusą turi kas antras: greitai jį įveikti padės viena priemonė
Herpeso virusas, dar vadinamas pūsleline, yra viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių infekcijų, vyraujanti tarp jaunesnių nei 50 metų amžiaus žmonių. Vaistų nuo šio viruso nėra – kartą patekęs į organizmą, ten jis tūno visą gyvenimą ir periodiškai pasikartoja.
Virusas plinta per tiesioginį kontaktą su asmeniu, kuris yra šio viruso nešėjas. Dažniausi simptomai – pūslelės ant odos paviršiaus, aplink burną ar gleivinę, lytinius organus. Atsiradusias pūsleles gali niežėti ar nemaloniai dilgčioti.
Viskas, ką būtina žinoti apie herpesą
Viskas, ką būtina žinoti apie herpesą
Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis apie 95 procentai planetos gyventojų yra herpeso nešiotojai. Ir jeigu anksčiau be jokios konkurencijos karaliavo bakterinės infekcijos, dabar pirmauja virusinės ligos.Kasmet atsiranda vis naujų virusų ir jų sukeliamų negalavimų. Tačiau vienas labiausiai paplitusių vis dar lieka pūslelinė.
Sausos ir suskilinėjusios lūpos: štai kokias sveikatos problemas jos slepia
Mūsų lūpos turi daugiau nei milijoną nervų galūnių ir yra daug jautresnės nei mūsų pirštų galiukai. Joms reikia ypatingos priežiūros. Kartais jos gali mums pranešti, kad turime tam tikrų problemų su sveikata ir turime rimtai žiūrėti į lūpų siunčiamus signalus.
Suskilinėję lūpų galiukai
Kai seilės patenka į lūpų kampučius, jos išsausina ten esančią odą ir ji gali įtrūkti. Jeigu dažnai laižote lūpas, šiluma ir drėgmė sukuria puikias sąlygas susidaryti infekcijai.
Lūpų pūslelinė – ar įmanoma jos išvengti?
Pūslelinė arba kitaip – herpesas, yra virusų sukelta liga. Ir tikriausiai dažnam yra pažįstamas jausmas, kuomet pačiu netinkamiausiu laiku ant lūpų pajaučiame atsirandančią skausmingą žaizdelę.
Šie nemalonūs pokyčiai be abejonės apsunkina kasdienybę, sukelia diskomforto jausmą, tad kaip išvengti herpeso arba jam atsiradus veiksmingai susitvarkyti su problema?
Virusą turi kiekvienas
Pasirodo, kiekvienas žmogus turi aktyvią arba neaktyvią herpeso viruso formą.
Kelios gudrybės ir atsisveikinsite su lūpų pūsleline – išbandykite
Pūslelinė gali gadinti estetinį vaizdą taip stipriai, kad neretai jos norisi atsikratyti kuo greičiau. Pirmuosius herpes viruso simptomus galima pajausti greitai, tačiau labai svarbu užkirsti kelią jam plėstis. Jei po ranka staiga iškilusiai pūslelinei neturite tinkamų priemonių gydyti, trumpam gali praversti ir namuose randamos priemonės.
Ledo kubelis. Patrinkite ledo kubelį ant herpes viruso pažeistos vietos, kad sumažintumėte patinimą ir niežėjimą.
Iškilo pūslelė ant lūpos: ko griebtis?
Žmogus, kuriam niekada neteko patirti lūpų pūslelinės, yra retenybė. Ši neganda, atrodo, užpuola iš pasalų. Deja, tai ne tik skausmas ir nemalonūs pojūčiai – neretai ši infekcija sukelia ir diskomforto jausmą dėl išvaizdos mažiausiai kelioms dienoms.
Remiantis statistika, lūpų pūslelinė kartkartėmis užpuola kas trečią mūsų planetos gyventoją. Dažnai net neįtariame, kad šį virusą turime: Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 95 proc. žmonių yra šio viruso nešiotojai.
Medikai įspėja dėl nekaltai atrodančių pūslelių: gali išduoti itin nemalonų virusą
Tikriausiai ne vienas yra susidūręs su varginančia lūpų pūsleline. Iškilusios pūslelės ne tik neestetiškai atrodo, tačiau gali būti ir rimtas ženklas apie sveikatos sutrikimus. O net jeigu niekada ir nebuvote „apdovanotas“ šiuo nemalonumu, specialistų teigimu, negalite būti tikri, kad savyje nesinešiojate lūpų pūslelinę sukeliančio virusu.
Gydytoja perspėja: lūpų pūslelinė praneša apie organizmo patiriamą stresą
Šaltuoju metų sezonu daugelį ima kamuoti užkrečiamoji liga – lūpų pūslelinė, kuriai pasirodžius žmonės griebiasi pačių įvairiausių priemonių. Vis dėlto, kovos būdai su pūsleline ne visuomet būna veiksmingi, todėl kaip pastarąją įveikti ir kaip sumažinti jos atsiradimo riziką, pasakoja „Clinicus“ gydytoja dermatovenerologė Agnė Bagdonė.
Įprastai žmonės, sakydami žodį „herpesas“ turi omenyje žaizdelėmis virstantį bėrimą pūslelėmis ant odos ir gleivinės.
Burbaitė apie erzinančią lūpų pūslelinę: atskleidė, kas padeda efektyviausiai
Lūpų priežiūra žiemą, kuomet pastarosios išsausėja, skilinėja ir pažeria kitų nemalonumų, gali tapti nemenku iššūkiu. O jei dar prie visos puokštės šių problemų užklumpa itin nemaloni ir erzinanti lūpų pūslelinė – susitvarkyti gali tapti visai sunku.
Pasirodo, su visais šiais sunkumais susiduria ir tinklaraštininkė, knygos „Tavo geriausia draugė“ autorė Simona Burbaitė, kuri tikina, kad netikėtai iškilusi pūslelinė yra metusi iššūkių ir jai.
Su lūpų pūsleline susidurianti Zvonkuvienė: griebdavausi bet kokio šiaudo
Pasirodo, kad net 9 iš 10 lietuvių nešioja lūpų pūslelinės virusą, vadinamą Herpes simplex virusu. Ir visgi, net jei niekada nesusidūrėte su šiuo nemalonumu, nesate tikri, ar kažkada šios staigmenos nesulauksit.
Lūpų pūslelinės sukėlėjas gali daug metų tūnoti organizme ir nepasireikšti, kol vieną dieną apie save praneš iškilusia skausminga pūslele. O tie, kuriems lūpų pūslelinė nėra svetima, puikiai supranta, koks varginantis ir diskomfortą keliantis nemalonumas tai yra.
Kaip prižiūrėti lūpas šaltuoju metų laikotarpiu?
Šaltuoju metų laiku mūsų lūpos patiria nemenkus išbandymus – yra veikiamos vėjo ir šalčio, kenčia nuo išsausėjimo ir skilinėjimo, yra dirginamos dėl šiuo metu dėvimų kaukių.
Taigi, kaip sau padėti, kad sausos ir skaudančios lūpos netaptų šaltojo sezono atributu, patarimais dalinasi odos priežiūros specialistė Rugilė Jaudegytė.
Tikriausiai viena pagrindinių lūpų priemonių žiemą – lūpų balzamas.
Lūpų pūslelinė: gyvenimas nesustoja
Žmogus, nė karto nesusidūręs su vadinamuoju lūpų peršalimu – retenybė. O ši nelaimė nutinka, atrodytų, lygioje vietoje.
Deja, lūpų pūslelinė – ne tik skausminga ir nemaloni, bet ir gerokai pagadinanti išvaizdą liga. Ir nieko čia nepadarysi: pūslelinė kartkartėmis užklumpa kas trečią mūsų planetos gyventoją. Beje, galime net ir nepastebėti, kad turime šį virusą, oficialiais Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, šį virusą savo organizme nešiojasi 95 procentai viso pasaulio žmonių.