Kokia dirva geriausiai tinka hortenzijoms?
Hortenzijos – tai sodo gėlių krūmai, kurie gali užaugti net iki trijų metrų aukščio žydėjimo laikotarpiu. Tačiau viskas priklauso nuo to, ar augalas turi kokybiškiausią dirvą, kad suvešėtų. Dėl šios priežasties labai svarbu viso sezono metu tikrinti hortenzijų dirvos kokybę, rašoma express.co.uk.
Hortenzijų galima rasti net 70 ar 75 skirtingų rūšių – jos auginamos visame pasaulyje, nuo Amerikos iki Azijos. Šio krūmo pavadinimas kilęs iš graikų kalbos ir reiškia „vandens taurę“, nes hortenzijų sėklos yra neįprastos kapsulės formos.
Žydi iki vėlyvo rudens
Hortenzijos žydėti gali pradėti jau ankstyvą pavasarį, o jų žydėjimo sezonas tęsiasi iki vėlyvo rudens. Tačiau jei dirva joms yra netinkama, rezultatai gali visai nedžiuginti.
Jei šią vasarą nuspręsite auginti hortenzijas, jas sodinti reikėtų drėgnoje, gerai drenuojamoje dirvoje. Rinkitės tokį dirvos plotą, kuris gauna pakankamai saulės, tačiau kiaurą dieną nebus saulėkaitoje. Itin sausa dirva hortenzijoms tinka prasčiausiai, nes joms reikia labai daug vandens.
Nepamirškite, kad dirvos rūgštingumas nulemia žiedų spalvas. Hortenzijos geriausiai auga drėgnoje, gerai drenuojamoje dirvoje, daliniame pavėsyje – kur ne per daug saulės, bet ir ne per mažai.
Venkite pietinės pusės, ypač jei dirva yra labai sausa. Pavasarį jaunus ūglius reikia saugoti nuo šalnų, todėl geriau hortenzijų nesodinti daubose, kuriose gali susiformuoti šalnos, o taip pat pasirinkti stipraus vėjo negairinamą vietą.
Hortenzijos puikiai auga daugumoje dirvos tipų – tinka ir rūgštinga, ir šarminga dirva, tačiau dirvos pH nulems kai kurių hortenzijos rūšių žiedų spalvą. Kai kurie augalai, kurie turėtų žydėti rožine spalva, nusidažys mėlynai, jei dirva yra rūgštinga.
Trąšų ir komposto prieš sodinant hortenzijas geriau nedėti
Jei dirva itin sausa, rekomenduojama į ją įmaišyti drėgmę sulaikančių organinių medžiagų, kad hortenzijoms augti būti palankiau. Tačiau trąšų ir komposto prieš sodinant hortenzijas geriau nedėti.
Pirmuosius keletą sezonų hortenzijas reikia gausiai laistyti, kad jos priprastų prie savo aplinkos. Hortenzijas laistyti reikia tiesiai į dirvą, o ne pilti vandenį iš viršaus ant lapų ir tikėtis, kad jis nuvarvės žemyn.
Negyvus stiebus reikia pašalinti – tai labai svarbu viso krūmo sveikatai. Geriausias laikas genėjimui yra ankstyvą pavasarį, prieš augimo sezoną, arba žiemos pabaigoje.
Jei auginate vijoklines hortenzijas, jas genėti galima ir vėliau, vasarą, kai jos jau pradeda žydėti. Negyvus hortenzijų stiebus galima palikti žiemai, nes jie apsaugos nuo šalčių po jais esančius jaunus ūgliukus.