Vasaros laikotarpiu hortenzijos stebina kiekvieną savo spalvotų žiedų grožiu, o likusiais sezonais ilsisi ir kaupia jėgas kitų metų žydėjimui. Šie augalai yra tolerantiški įvairiam dirvožemiui, nereikalauja daug priežiūros, o daugiausiai laiko užima tik vienas vienintelis darbas – genėjimas.
Hortenzijų genėjimo metas priklauso nuo to, kokio tipo augalą auginate savo namų aplinkoje. Bet kokias hortenzijas, kurios kiekvienais metais žydi vis naujai, reikia genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį.
Tačiau tos, kurios žiedus krauna ant senų, sumedėjusių ataugų, reikalauja genėjimo vasaros metu, vos tik joms sužydėjus.
Sėklų ir augalų įmonės „Thomas & Morgan“ ekspertai paaiškino: „Be laipiojančių hortenzijų, kurios genimos vasarą, dauguma hortenzijų genimos ankstyvą pavasarį – dažniausiai nuo vasario iki kovo.“
Visgi, jeigu hortenzijos nekrauna žiedų, prastai žydi, dažniausia priežastimi tampa genėjimo trūkumas, todėl šis darbas yra be galo svarbus, rašoma express.co.uk.
Reguliarus hortenzijų genėjimas padeda išlaikyti jų formą, o taip pat skatina jų augimą ir žydėjimą. „Thompson & Morgan“ ekspertai sakė: „Genėjimas užtikrina, kad ateinančiais metais turėsite dar stipresnius, sveikesnius ir didesnius augalus.“
Anot jų, geriausiai šiuos augalus, kaip ir visus kitus, genėti yra su aštriais, švariais sodo įrankiais. Taip pavyks atlikti „švaresnį“ pjūvį, kuris bus mažiau linkęs pagauti infekciją.
Kaip žinoti, jog hortenzijai reikalingas genėjimas?
Lee Burkhill iš „Garden Ninja“ sakė: „Geriausias būdas sužinoti, ar jūsų hortenzija yra pasiruošusi būti genėjama, yra sėklos. Jeigu visos sėklų galvutės nudžiūvo ir prasidėjo sproginėti nauji, žali pumpurai – tai yra laikas, jog dabar yra pats metas užsiimti genėjimu.“
Dauguma hortenzijų yra genimos tuo pačiu metu, žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį. Visgi, verta atkreipti dėmesį tai, kad skirtingų veislių hortenzijų genėjimas gali skirtis.
„National Trust“ sodo konsultantas Ianas Wrightas paaiškino: „Hortenzijų genėjimas padeda formuotis naujoms gėlėms ir pagerina jų formą.“
Jei hortenzijos nebus genimos, ilgainiui jos pradės panašėti į tikrą sumedėjusių augalo stiebų lizdą, o pasirodė žiedai taps mažesni ir nebedžiugins ryškiomis spalvomis.