Rožių genėjimas yra būtinas, jei norite sulaukti gražesnių ir didesnio kiekio žiedų. Rožių krūmas išgyvens be kasmetinio genėjimo ramybės periodu.
Tačiau jis taps silpnas, praras formą, turės mažesnius, smulkesnius žiedus. Krūmas atrodys apleistas ir bus mažiau atsparus kenkėjams bei ligoms, rašo express.co.uk.
Ankstyvą pavasarį genėkite rožes
Genėjimo metu pašalinami nudžiūvę ir ligoti stiebai, be to, tai paskatina naujų ūgliukų augimą. Rožių genėjimo pagrindų išmokti nėra sunku, o skirtingai nei genint medžius, rožes netinkamai nugenėjus retai kada jas pažeisite negrįžtamai.
Savo „TikTok“ paskyroje sodininkė Lucie pasidalijo trimis pagrindinėmis priežastimis, kodėl rožes būtina genėti ankstyvą pavasarį.
Pirmoji priežastis, kurią išskyrė Lucie, yra tai, kad reikia išnaudoti ramybės būseną. Ji paaiškino, kad kol augalas dar miega, genėjimas augalui sukelia mažiau streso. Taip yra todėl, kad augalas neišleidžia skysčių, todėl greičiau užgyja.
Antras dalykas, kurį nurodė sodininkystės ekspertė, yra tai, kad krūmas dar būna be lapų, tai reiškia, kad aiškiai matome stiebus, kuriuos reikia išgenėti.
Trečioji ir paskutinė priežastis, kurią ji išskyrė – ankstyvas genėjimas paskatina auginti gausesnį žydėjimą vėliau.
Lucie paaiškino, kad genint rožes reikia sukurti struktūrą, kad krūmas kasmet plėstųsi ir išlaikytų žiedus tinkamame aukštyje, o stiebai neišlinktų.
Sodininkams, kurie anksčiau per daug nugenėjo rožes ir jos žiedus ėmė krauti pažemėje, Lucie patarė šįkart jas genėti mažiau. Ji pataria stiebus patrumpinti trečdaliu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!