Dar 40% siūlosi išnešti šiukšles, o du trečdaliai dėl kvepėjimo dūmais kaltina draugus. Net 91% atskleidė, kad savo įprotį slepia, nes nenori liūdinti savo antrosios pusės, o 46% jaučiasi kalti.
Tyrimą užsakiusios „LloydsPharmacy“ atstovas sakė: „Didėjant stigmai, susijusiai su rūkymu, nenuostabu, kad tiek daug rūkalių nori slėpti savo įprotį nuo artimųjų. Mesti rūkyti gali būti sunku, daugelis bandė, bet netrukus vėl pradėdavo rūkyti“.
Tyrimas taip pat parodė, kad populiariausios taktikos, kurias slapti rūkaliai naudoja siekdami nuslėpti kvapą, yra prausimasis duše (32%), persirengimas kitais drabužiais (37%) ir plačiai atidarytų langų laikymas automobilyje ar namuose (45%). O 44% dažnai perka dezodorantą, kad užmaskuotų kvapą.
Įprotį slepia iš gėdos
Tačiau nepaisant to, beveik pusė jų anksčiau ar vėliau buvo sučiupti, nors bandė tai nuslėpti. Taip pat paaiškėjo, kad daugiau nei keturi iš dešimties savo įprotį nuo artimųjų slepia iš gėdos, o 51% mano, kad būtų pasmerkti, jei kas nors tai sužinotų, rašo express.co.uk.
Daugiau nei ketvirtadalis visų rūkančiųjų mielai visiems meluotų kad nerūko, o net 36% prisipažįsta melavę pildydami anketas. Daugiau nei septyni iš dešimties anksčiau bandė mesti rūkyti, tačiau 83% tai atrodė per sunku – vidutinis rūkalius išlaikė kiek mažiau nei keturis mėnesius, kol vėl pasiėmė cigaretę.
Pusė jų nusprendė pasiduoti, nes rūkymas jiems padeda atsipalaiduoti, o 43% tabako labai pasigedo. Dar 28% nutarė, kad gydymas nuo rūkymo jiems tiesiog nepadėjo, rodo „OnePoll“ tyrimas.
Vidutinis rūkalius per dieną surūko devynias cigaretes, iš kurių mažiausiai tris surūko slapta. Tačiau 59% rūkančiųjų artimiausiu metu planuoja įpročio atsisakyti – pagrindinis motyvas yra pinigų taupymas.
Daugiau nei trečdalis (37%) tai darys siekdami pagerinti ir saugoti savo šeimos narių sveikatą, o 70% nori tai daryti dėl savo sveikatos ir gerovės.