Palaima daug dirbantiems tėčiams
Vyrai vis dar nelinkę pakankamai rūpintis savo fizine sveikata bei emocine būsena. O jiems tenkančios atsakomybės ir pareigos užgula pečius kasdien, kartais sukeldamos net ir fizinę įtampą. Aromaterapijos ekspertė, SPA salono „Provanso kvapai“ įkūrėja Erika Daugėlaitė sako, kad siejant įvairias atpalaiduojančias SPA procedūras tik su moterimis, vyrai nepelnytai užmirštami. „Iš tiesų vyrai, tėčiai, kurie kasdien daug dirba ir rūpinasi savo šeimos gerove kaip niekas kitas nusipelno atsipalaidavimo ir ramybės akimirkų“, – sako ji.
SPA ritualas vyrams yra emocinę ir fizinę sveikatą atstatanti procedūra. Jos metu atliekamas viso kūno masažas su kedrų aliejumi, masažo intensyvumą galima pasirinkti. Taip pat daroma trumpa pusvalandžio trukmės veido SPA procedūra, kai oda išvaloma, pamaitinama, sudrėkinama. E. Daugėlaitė sako, kad SPA ritualas gali tapti puikiu laiku dviems, kai drauge pabūti ir atsipalaiduoti gali tėtis ir sūnus, žmona ir vyras.
Tai gali pakeisti tėčio gyvenimą!
Nauji išbandymai ir aktyvus laisvalaikis yra dažno vyro prioritetų sąraše. Aitvarų sporto profesionalė Gabrielė Pioraitė ilgai galvoja prieš atsakydama, kam ji rekomenduotų išbandyti kaitavimo pamokas ir kam – galbūt ne. „Čia beveik nėra jokių išlygų ar apribojimų, nebent vienintelis – reikia mokėti plaukti. Mokome įvairaus amžiaus, sudėjimo, net ir turinčius fizinių negalių žmones. Tai – ne šiaip pamokos, kaitavimas – gyvenimą keičiantis užsiėmimas. Juo „užsikrečia“ ne tik adrenaliną mėgstantys žmonės, bet ir tie, kurie apie aitvarus niekada nėra nė pagalvoję,“ – pasakoja daugkartinė aitvarų sporto čempionatų dalyvė ir prizininkė, pasaulio rekordininkė G. Pioraitė.
Beje, kaitavimo mokyklą Gspot Kiteboarding Svencelėje įkūrusios sportininkės tėtis jau išbandė aitvarus ir liko sužavėtas. „Esu tikra, kad kaitavimo pamokos sužavėtų ir kitų tėčius“, – šypsosi G. Pioraitė.
Įamžinta tėvystė
Fotografas Gediminas Žilinskas pripažįsta, kad dažniau savo darbuose įamžina moteris, tačiau vyrų, kurie nori nuotraukose užfiksuoti ypatingą savo gyvenimo tarpsnį, veiklą ar artimą ryšį su kitu žmogumi vis daugėja. „Įdomios tendencijos ėmė ryškėti karantino metu, kai teko reprezentuoti save ne gyvo pokalbio metu, o per įvairias nuotolinio bendravimo programėles. Tuomet vyrai susirūpino profesionaliomis savo profilio nuotraukomis. Apskritai, tampa vis svarbiau suformuoti tinkamą savo įvaizdį viešajame gyvenime ir profesionalios fotografijos padeda tą padaryti“, – sako fotografas.
Visgi G. Žilinsko nuomone, nėra nieko gražiau, kai žmonės nuotraukose įamžina artimą tarpusavio ryšį: pavyzdžiui, močiutė, mama ir dukra; tėtis ir sūnus; poros; kūdikio laukimas ir pan. „Tokios nuotraukos ne tik papuošia namų sienas, bet ir suteikia dvasinio peno, pakylėja“, – neabejoja fotografas.