„Tokios rizikos atlygis, galimybė pamatyti tai, ko niekas nėra matęs“, – sako tie, kurie pasiryžta užkariauti povandeninį pasaulį ir leidžiasi į urvus, esančius gelmėse.
Vietos, kuriose net ir pasišviečiant žibintuvėliu yra pakankamai tamsu, o klaustrofobijos jausmas užgožia visas kitas emocijas, traukia adrenalino mėgėjus. Povandeniniai urvai dažnai primena klaidžius labirintus ir vienas neatsargus veiksmas gali sukelti labai rimtą pavojų gyvybei, o juk pagalbos tokiose vietose prisikviesti beveik neįmanoma.
„Urvuose yra daugybė pavojų ir nemažai nardytojų taip ir nesugrįžta“, – kalbėjo nardytoja Bogdana Vashchenko.
Vienas giliausių Žemėje povandeninių urvų yra Rusijoje, tai vadinamas Ordos urvas. Ši unikali vieta yra įsikūrusi Uralo kalnų papėdėje, Permės srityje.
Tai dar ne visai ištyrinėta povandeninių urvų sistema, kurios „koridorių“ ilgis siekia apie 4400 metrų, o urvo gylis – 935 metrai.
B. Vashchenko žurnalistams pasakojo, kad pirmą kartą pamačiusi čia vietą, pajuto jam ypatingą trauką, o nardytojos vyras Viktoras Lyagushkinas panėrimo metu padarė įspūdingų fotografijų.
Plakimas nardyti į urvų sistemą yra nemenkas iššūkis dar ir todėl, kad gelmėse aplinkos temperatūra gali siekti keliolika laispsnių šalčio, o žmogaus organizmo gyvybinėms funkcijoms pavojus iškyla pavojus, kai aplinkos temperatūra nukrenta žemiau 5 laipsnių.