• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei trokštate, kad orchidėjos žydėtų didesniais ir ryškesniais žiedais, jums tereikės trijų ingredientų iš virtuvės spintelės.

Jei trokštate, kad orchidėjos žydėtų didesniais ir ryškesniais žiedais, jums tereikės trijų ingredientų iš virtuvės spintelės.

REKLAMA

Orchidėjos yra nuostabūs kambariniai augalai, tačiau jų priežiūra gali būti gana sudėtinga, todėl kartais tenka nusivilti, jei jos nežydi taip gausiai, kaip tikėtasi.

Yra daug priežasčių, kodėl orchidėjos žydi prastai ar net visai nežydi, tačiau viena iš dažniausių – maistinių medžiagų trūkumas dėl netinkamo tręšimo.

Markas Curranas, kraštovaizdžio architektas ir „Heavenly Orchids“ įkūrėjas, atskleidė, kad norint tinkamai tręšti orchidėjas, nebūtina išlaidauti – pasigaminkite puikias natūralias trąšas iš virtuvės atliekų, kurios kitu atveju keliautų į šiukšliadėžę, rašo express.co.uk.

„Vienas geriausių natūralių orchidėjų trąšų rasite savo virtuvėje“, – tvirtino jis.

Nors skamba keistai, tačiau virtuvės atliekos, pavyzdžiui, bananų žievelės, kiaušinių lukštai ar net vanduo, kuriame virė ryžiai, suteikia orchidėjai būtinų maistinių medžiagų, kad ji išliktų sveika ir gausiai žydėtų.

REKLAMA
REKLAMA

Natūralios trąšos orchidėjoms

Galite ištirti dirvožemį, kad sužinotumėte, kokių maistinių medžiagų jame trūksta, tačiau paprastai joms reikia subalansuotų fosforo, kalio, azoto, kalcio ir magnio trąšų.

REKLAMA

„Geriausia naudoti organines trąšas, kuriose gausu įvairių mineralų, mikroelementų ir naudingų maistinių medžiagų“, – sakė M. Curranas.

Kiaušinių lukštai

Kiaušinių lukštai yra vienas geriausių organinių kalcio, kuris būtinas šaknims augti, šaltinių, be to, juose yra nedidelis kiekis kitų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, magnio ir kalio.

Kiaušinių lukštus būtinai kruopščiai nuplaukite, nes baltymo ar trynio likučiai gali pritraukti kenkėjus. Tada juos sutrinkite ir įterpkite į vazono žemę arba galite iš kiaušinių lukštų pasigaminti skystų trąšų.

REKLAMA
REKLAMA

„Norėdami pasigaminti kiaušinių lukštų vandens, į didelį butelį ar indą su vandeniu sudėkite išvalytus, susmulkintus kiaušinių lukštus ir palikite vienai savaitei, o tada jau juo galite orchidėją tręšti“, – sakė jis.

Kiaušinių lukštais orchidėjas galima tręšti kartą per vieną ar du mėnesius, o kad jos sustiprėtų pakaks nedidelio kieko skystos trąšos.

Bananų žievelės

Bananų žievelės paprastai laikomos puikia organine trąša, nes jose ne tik gausu kalio, kuris būtinas augalui, bet ir daug fosforo, kurio labai reikia žiedams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bananų trąšas galite pasigaminti dviem būdais – sumalti žieveles į miltelius arba pasigaminti skystų trąšų, paliekant jas mirkti vandenyje.

„Pasigaminkite bananų žievelių vandens: 48 valandas mirkykite šviežių bananų žieveles vandenyje, po to praskieskite keturiomis dalimis vandens, – aiškino jis. – Arba žieveles supjaustykite plonomis juostelėmis, dvi dienas džiovinkite saulėje ir sumalkite į miltelius, kuriuos įbersite į vazono žemę.“

REKLAMA

Bananų žievelėmis orchidėjas galima negausiai tręšti kartą per mėnesį.

Ryžių vanduo

Vanduo po ryžių virimo puikiai tinka orchidėjoms, nes jame yra azoto, fosforo ir šiek tiek kalio, taip pat krakmolo, kuris gėlėms suteikia energijos.

Ryžių vandenyje taip pat gausu vitaminų, pavyzdžiui, B1, ir aminorūgščių, kurios skatina šaknų augimą ir žydėjimą.

„Nustatyta, kad ryžių vanduo ypač naudingas žydėjimo metu, – aiškino M. Curranas. – Norėdami jį pasigaminti, pamirkykite ryžius vandenyje 30 minučių ar ilgiau, perkoškite ir supilkite vandenį į butelį ar stiklainį ir palikite fermentuotis vieną savaitę, laikydami indą atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.“

Šiai naminei trąšai būtina gera oro cirkuliacija, todėl indą geriausia uždengti audiniu.

Po savaitės ryžių vandenį praskieskite tokiu pačiu kiekiu paprasto vandens ir juo purkškite šaknis. Ryžių vandeniu orchidėjas galima tręšti kartą per savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų