• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Omikron atmaina įtariama ir iš Nyderlandų atvykusiam jūreiviui

Vyras gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

Koronaviruso omikron atmaina įtariama ne tik iš kelionės grįžusiam panevėžiečiui, bet ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) gydomam iš Nyderlandų atvykusiam jūreiviui. Įtarimai dėl užsikrėtimo naująja atmaina vienam olandui nepasitvirtino.

Koronaviruso omikron atmaina įtariama ne tik iš kelionės grįžusiam panevėžiečiui, bet ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) gydomam iš Nyderlandų atvykusiam jūreiviui. Įtarimai dėl užsikrėtimo naująja atmaina vienam olandui nepasitvirtino.

REKLAMA

Šią žinią portalui tv3.lt patvirtino KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis. Kaip teigė jis, įtarimai dėl susirgimo omikron atmaina iš pradžių buvo dviem iš Nyderlandų į Klaipėdą atplaukusiems olandams.

Tačiau vienas atvejis nepasitvirtino, o dėl antrojo atsakymų laukiama antradienio vakarą.

„Buvo vienas įtariamas, tačiau nepasitvirtino. Tačiau turime antrą iš to paties laivo pacientą, bet dar neturime atsakymo“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Kaip nurodė V. Janušonis, abiem vyrams yra arti 40-ies metų. Vienas jų, pašnekovo teigimu, buvo pasiskiepijęs nuo koronaviruso.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienas lygtai skiepytas, o dėl kito – nežinau. Skiepytas yra tas pacientas, kuriam atmaina nebuvo patvirtinta. Pacientai yra vidutinio sunkumo, ligos simptomatika yra tokia pati kaip ir kitų, sergančių kitomis koronaviruso atmainomis“, – aiškino jis.

REKLAMA

Omikron atmaina įtariama panevėžiečiui

Kaip jau rašė naujienų portalas JP, apie įtarimus dėl omikron atmainos neseniai iš užsienio grįžusiam panevėžiečiui.

„Taip, galiu patvirtinti, kad preliminariais duomenimis, yra įtariama, jog vienam panevėžiečiui gali būti nustatyta omikron atmaina. Gerai yra tai, jog asmuo neturėjo jokių kontaktų po grįžimo iš kelionės, todėl tikėtina, kad nieko neužkrėtė“, – atskleidė NVSC prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tyrimų atsakymų dar neturime, yra įtarimai, bet jie tikrai nėra patvirtinti. Sekoskaita turėtų būti atlikta trečiadienį ar ketvirtadienį, kol nepatvirtinta, tikrai negalime teigti, kad turime omikroną“, – vakar kalbėjo NVSPL laikinoji direktorė Rosita Marija Balčienė.

NVSPL specialistas Lukas Žemaitis tvirtino, kad sekoskaitos būdu tiriama „keletas įtartinų mėginių“, kuriuose nustatyta viena iš daugybės viruso omikron atmainai būdingų mutacijų, nors ją turi ir kitos, mažiau paplitusios atmainos. Iš viso Lietuvoje tokių asmenų, kuriems gali būti nustatyta atmaina – 5.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tarkime, virusas yra 30 tūkstančių raidžių, mes pažiūrime vieną raidę, ta viena pakitusi raidė mums leidžia įtarti omikroną, bet tai gali būti ir kažkuri kita, retesnė atmaina. Bet kai pasaulyje ir Europoje matome tą omikron plitimą, yra nemaža tikimybė, kad gali rezultatai patvirtinti omikron atmainą, bet kol kas matome tik nepilną dalį paveikslo“, – sakė L. Žemaitis.

Omikron praėjusį mėnesį aptiktas PAR

Didelį skaičių mutacijų turintis COVID-19 variantas, pirmąkart aptiktas Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), praėjusį mėnesį paskatino viso pasaulio šalis įvesti kelionių iš Pietų Afrikos šalių draudimus bei atnaujinti vidaus apribojimus, siekiant sulėtinti viruso atmainos plitimą.

REKLAMA

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, jog omikron atmaina yra labiau užkrečiama, nei paplitusi delta atmaina, bei sumažina vakcinų veiksmingumą, tačiau, remiantis ankstyvaisiais duomenimis, sukelia ne tokius sunkius simptomus.

DIENOS PJŪVIS. Nauja atmaina sėja baimę pasaulyje: kokių dar veiksmų imsis Lietuva? Visą pokalbį žiūrėkite čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų