Mergina sako, kad norint suderinti skirtingus užsiėmimus labai svarbu tinkamai planuoti laiką – tada jo galima atrasti įvairiausiems hobiams.
„Laiko planavimas man galbūt ateina iš sporto, nes treniruotės yra kaip disciplina, kad tu tiesiog turi susidėlioti tam tikru laiku tam tikras treniruotes ir jas atlikti. Tai aš kažkaip taikau ir kasdieniame gyvenime, kad norėdama gyvenime padaryti kažką vis darai. To laiko atsiranda nepaisant to, kad beveik nuo ryto iki vakaro tenka dirbti, bet kai yra noras, tai ir jėgų netrūksta“, – sako ji.
Visos veiklos – kaip hobiai
Mergina teigia, kad įsidarbinusi odontologe darbą labai pamilo. „Kartais galvoju, kad aš ne dirbu, bet užsiimu savo mėgstama veikla.“
Nors ir darbe turi didelį krūvį, ji mano, kad papildomos veiklos labai padeda nepaskęsti rutinoje ir nenuobodžiauti.
„Ir tas labai žavu, kad gyvenime gali daryti labai skirtingus dalykus, kad nesi prisirišęs vien prie vienos veiklos. Ta prasme, jei esi odontologas, tai nereiškia, kad gyvenime turi užsiimti vien tik ta siaura veikla. Ir ta kasdienybė nebūna tada tokia niūri, kadangi neužsiimi tik vienu dalyku, arba tik tai darbu, nes šitos skirtingos veiklos neleidžia rutinai tavęs užvaldyti.“
Odontologijos studijas Vilniaus universitete baigusi mergina aktyviai užsiima ir sportu – priklauso bėgikų klubui, kasdien aktyviai sportuoja. Taip pat laisvą laiką ji derina ir su kepimu. „Laisvą minutę užkišu kažkokia veikla – ar sportu, gaminimu, ar tuo pačiu knygos skaitymu.“
Kepinių manija prasidėjo nuo socialinių tinklų
Aurelija savo receptais dalintis pradėjo nuo asmeninės Instagram paskyros. Vėliau šis užsiėmimas perėjo į receptų pilną paskyrą „Rožinis avokadas“, kurioje galima rasti ne tik cukriniu glajumi dekoruotų skanėstų, bet ir įvairių košių, sveikuoliškų patiekalų receptų.
„Man labiausiai prie širdies įvairios pusryčių košės, kadangi kiekvieną kartą galima vis skirtingą sugalvoti jos derinį ir tuo pačiu pusryčiai neatsibosta, kažką naujo išbandai. Iš desertinių kepinių pastaruoju metu labai pamėgau dekoruoti sausainius cukriniu glajumi – tai čia irgi gaunasi savotiškas maisto gaminimas-menas, kadangi reikia sumaišyti tinkamą glajų, spalvas visokias.
Tas gaminimo procesas yra smagus ir pats dekoravimo procesas tikrai ramina“, – sako ji.
Anot Aurelijos, toliau gaminti maistą daugiausia skatina smalsumas išbandyti kažką naujo ir noras idėjomis pasidalinti su kitais. Ji sako, kad savo receptų nekuria ir jų nesisavina.
„Dviračio juk vėl iš naujo neišrasi – tas pats ir apie mano kepinius. Dažnai tiesiog randu receptą, į jį pridedu ingredientų, kurių turiu namuose ir šiek tiek gaunasi kitoks, naujas skonis. Dažnai aš tiesiog išbandau kažkieno sukurtą receptą“, – tikina ji.
Pradėti mokytis – nuo paprasčiausių receptų
Merginos nuomone, kiekvienas, turintis užsidegimo ir noro pradėti gaminti pats gali nuversti kalnus. Aurelija sako, kad pradedančiam gaminti nereikėtų pradėti nuo kažko sudėtingo – ypač dabartinėse receptų knygose pilna įmantrių receptų, kurie gali tik susukti galvą.
„Manau, kad reiktų pradėti bandyti gaminti kažką iš paprastų receptų knygų, nes tokių knygų tikrai gyvas galas. Dabar tos knygos tikrai labai įmantrios, receptuose pilna daug įmantrių sudedamųjų dalių. Galvoju, kad tikrai nereiktų griebtis kažko sudėtingo, galima pradėti ir nuo tų pačių košių“, – siūlo ji.
Nors ir gaminimui, kaip ir visoms kitoms veikloms, reikia kantrybės ir laiko, mergina sako, kad tai atsiperka.
Dabar jai tiesiog užtenka pasižiūrėti į prie recepto esantį patiekalo paveikslėlį, kad galėtų pagaminti savo patiekalo versiją. „Tas lėtas mokymosi gaminti procesas po kiek laiko tikrai atsiperka, jei ši veikla išties žmogui patinka.“