Kaip rašoma Dailymail.com, kiaušiniuose aptinkama daug cholino, gerinančio naujagimių atmintį ir sugebėjimus apdoroti informaciją.
Tiesa, 9 kiaušiniai per dieną yra gana daug. Dėl to gali padidėti cholesterolio kiekis organizme, atsirasti rimtų sveikatos sutrikimų, netgi ištikti mirtis.
Besilaukiančios moterys per dieną turėtų suvartoti maždaug 480 mg cholino. Deja, bet norint, kad pasitvirtintų šie mokslininkų spėjimai, reikėtų, jog į organizmą patektų maždaug dvigubai tiek, kiek yra rekomenduojama.
Mokslininkai nori pabrėžti, jog daugelis nėščiųjų nesuvartoja net rekomenduotinos šios medžiagos normos. Tam įtakos gali turėti prasta kiaušinių reputacija, tai, jog dalis moterų mėgsta ne iki galo keptus ir virtus kiaušinius ir žinia, jog jie didina cholesterolio kiekį.
Viename kiaušinio trynyje vidutiniškai yra apie 115 mg cholino. Šios medžiagos taip pat galima aptikti raudonoje mėsoje, žuvyje, riešutuose, paukštienoje ir ankštiniuose augaluose.
Vaikelius įsčiose nešiojančios motinoms nereikia laikytis specialios mitybos. Svarbu atminti, jog visų naudingų ir reikalingų medžiagų kiekį gausite maitindamiesi subalansuotu maistu, vartodami kuo daugiau įvairių vaisių ir daržovių.
Kiaušinius nėščiosioms valgyti rekomenduojama, tačiau reikėtų vengti ne iki galo paruoštų kiaušinių, kadangi juose gali būti salmonelės bakterijų.
Kaip vyko tyrimai?
Cornellio universiteto mokslininkai analizavo 26-ias trečią nėštumo trimestrą pasiekusias moteris. Pusė jų iki gimdymo kasdien suvartodavo 480 mg cholino, o kita dalis – 930 mg. Dalyvių kūdikiai, sulaukę 4-erių, 7-erių, 10-ies ir 13-kos metų amžiaus, atliko įvairius informacijos suvokimo ir atminties testus.
Rezultatuose teigiama, jog motinų, kurios suvartodavo 930 mg cholino, vaikai turėjo geresnę reakciją, greičiau apdorojo informaciją.
Svarbu pabrėžti, kad žmogaus intelekto koeficientas priklauso nuo jo atminties sugebėjimų.
„Prieš tai tuos pačius bandymus atlikus su graužikais, buvo nuspręsta, jog šios medžiagos vartojimas turi ilgalaikės naudos žmogaus kognityvinėms funkcijoms. Tokie pat rezultatai buvo gauti tiriant cholino poveikį žmonėms“, - sakė tyrimų autorė Marie Caudill.