• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sulaukęs 81-erių metų, mirė vienas žymiausių šiuolaikinių nuotykių ir įtampos romanų autorių Nelsonas DeMille'is, palikęs ryškų pėdsaką literatūros pasaulyje.

Sulaukęs 81-erių metų, mirė vienas žymiausių šiuolaikinių nuotykių ir įtampos romanų autorių Nelsonas DeMille'is, palikęs ryškų pėdsaką literatūros pasaulyje.

REKLAMA

Garsiausias dėl tokių kūrinių kaip „Slyvų sala“ („The Plum Island“) ir „Žavesio mokykla“ („Charm School“), DeMille'is pelnė pripažinimą už savo gebėjimą sukurti įtemptas siužeto linijas, kupinas politinių intrigų, paslapčių ir nenuspėjamų nuotykių.

Gyvybę pasiglemžė vėžys

N. DeMille'as mirė nuo ketvirtos stadijos stemplės vėžio, pranešė jo šeima. Pagal autoriaus knygą „Generolo duktė“ 1999 m. buvo sukurtas filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Džonas Travolta.

„Nelsonas devynis mėnesius narsiai kovojo su stemplės vėžiu. Jis drąsiai, grakščiai ir su gera nuotaika įveikė šį sunkų išbandymą. Mes liūdime, bet taip pat švenčiame jo nuostabų gyvenimą ir jo, kaip tėvo, draugo ir autoriaus ilgalaikį palikimą“, – rašė DeMille'io šeima.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis jo romanas „Prie Babilono upių“ buvo išleistas 1978 m. Paskutinis jo išleistas romanas „Kraujo linijos“ pasirodė 2023 m. Tačiau 2023 m. DeMille'ui buvo diagnozuotas vėžys, nuo kurio jis ir mirė.

REKLAMA

Jis mirė po to, kai 2018 m. mirė jo žmona Sandra, taip pat nuo vėžio. DeMille'as, gimęs 1943 m. rugpjūčio 23 d. Niujorke, paliko tris vaikus: Lauren, Alexą ir Jamesą

DeMille'is trejus metus studijavo Hofstros universitete, o paskui įstojo į kariuomenę. Jis mokėsi karininkų kandidatų mokykloje ir 1966-1969 m. tapo leitenantu, skelbiama mirror.co.uk.

Už tarnybą Vietnamo kare jis buvo apdovanotas Oro medaliu, Bronzine žvaigžde, Vietnamo narsos kryžiumi ir Kovos pėstininkų ženkleliu. Išėjęs iš kariuomenės, DeMille'as grįžo į Hofstrą ir įgijo politikos mokslų ir istorijos bakalauro laipsnį

REKLAMA
REKLAMA

Filme „Generolo duktė“ taip pat vaidino Madeleine Stowe ir Jamesas Cromwellas, jis sulaukė sėkmės kino teatrų kasose. Jame buvo pasakojama apie paslaptingą žymaus armijos generolo dukters mirtį Niujorke.

Stemplės vėžio simptomai

Ligos pradžioje, kol stemplės vėžys nedidelis, paprastai nebūna jokių simptomų. Kai kurių stemplės vėžių požymiai pradeda ryškėti tik ligai gerokai pažengus. Tačiau jų gali atsirasti ir dėl kitų ligų, nebūtinai dėl vėžio, anksčiau rašė „iveikvezi“ specialistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėžiui progresuojant ligoniams gali atsirasti tokių simptomų ar požymių: Sunkus ir skausmingas rijimas, ypač sunku nuryti mėsos, duonos ar šviežių daržovių kąsnius.

Dažnai tai pirmasis vėžio požymis, nes dėl stemplėje augančio naviko siaurėja jos spindis. Padidėjęs navikas gali užkimšti kelią iš stemplės į skrandį. Gali būti skausminga nuryti net skystį.

Jei atsirado tokių simptomų, būtina kreiptis į šeimos gydytoją, kad jis nustatytų negalavimų priežastį.

  • Vėmimas pavalgius (iš tiesų stemplėje  įstrigusio maisto atrijimas).
  • Skausmas už krūtinkaulio arba tarp menčių.
  • Svorio kritimas – taip pat dažnas stemplės vėžio simptomas. Liesėti galite todėl, kad maistą sunku nuryti ar vargina pats valgymas. Kai kada žymus svorio netekimas gali būti ženklas, kad vėžys jau pažengęs. Jeigu nerimaujate dėl mažėjančio svorio, kreipkitės į gydytoją.
  • Kraujo atkosėjimas. Vėžiai kartais kraujuoja. Jei atkosite kraujo arba jei kraujo yra vėmaluose (arba atrytame stemplės turinyje), kreipkitės į šeimos gydytoją.
  • Kosulys, ypač ryjant.
  • Dažnas užspringimas valgant.
  • Užkimęs balsas.
  • Skrandžio rūgšties išsiliejimas į stemplę (refliuksas). Refliukso simptomų gali atsirasti arba jų poveikis sustiprėti, jei vėžys vystosi stemplės apatinėje dalyje prie pat skrandžio. Vienas iš simptomų – rėmuo (deginantis skausmas po krūtinkauliu).

 

LT 81metu vyrai nesulaukia 99procentai,o čia stebisi kad mire...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų