„Man išsivystė neramumas, kelis kartus sirgau depresija. Atrodė, jog mano gyvenimas yra beprasmis, nors tuo metu mokiausi tik 9 klasėje. Laimei, po poros metų, dėka nuostabaus šeimos ir draugų palaikymo, po truputį ėmiau atsigauti po tokios traumos ir susigrąžinau gyvenimą, o prie to labai daug prisidėjo fitnesas“, - pasakojimą pradeda Alysha.
Besimokydama 11-oje klasėje mergina tapo labai aktyvi, prisijungė prie šokių grupės ir buvo viena iš kelių palaikymo šokėjų komandos kapitonė. Tačiau to jai nepakako.
„Nors buvau aktyvi, vis dar nepasitikėjau savimi ir savo išvaizda, o atėjus vasarai man buvo gėda apsivilkti aptemptus ar trumpesnius marškinėlius, jau nekalbant apie maudymosi kostiumėlį. Supratau, kad noriu daugiau, noriu pakeisti savo kūną ir pagerinti sveikatą“, - tęsė ji.
Maždaug prieš 2 metus, baigus vidurinę mokyklą, Alysha sau išsikėlė tikslą numesti kelis papildomus kilogramus ir užsiauginti raumenis.
„Nebuvau jokio sporto klubo nare, todėl ėmiau sportuoti namuose. Atlikau aukšto intensyvumo intervalines treniruotes ir pratimus pilvo presui, kuriuos rasdavau internete. Naudojausi 5 kg medicininiu kamuoliu ir 2,5 kg svarmenis“, - sakė mergina. „Nors sportavau visą vasarą, pokyčių nesimatė.
Tai mane labai supykdė, dingo motyvacija, pradėjau be soties valgyti. Pastebėjau, jog dažnai per kartą suvalgydavau visą dėžutę ledų ar didelę lėkštę kinų maisto ir tai dariau tik tam, jog pasijusčiau geriau, tačiau taip tik dar labiau save žalojau. Mintyse žinojau, ko noriu, bet nesupratau, kaip to pasiekti.“
Pokytis
Alysha socialiniame tinkle „Instagram“ ėmė sekt daugybę fitneso guru ir modelių, o to pakako, kad merginai sugrįžtų motyvacija.
„Norėjau sužinoti, ko reikėjo, norint turėti tokį tvirtą ir dailų kūną bei žinoti, jog viską padariau pati“, - sakė mergina.
Alysha pakeitė savo mitybą, atsisakė perdirbto maisto ir gazuotų bei saldžių gėrimų, kuriuos anksčiau gerdavo be soties. Ji pasidomėjo, iš ko susideda sveika mityba, ėmė vartoti daugiau maistinių medžiagų turinčių produktų, iš anksto gamino maistą, kad šaldytuve visuomet turėtų kažko sveiko.
„Tuo metu mokiausi koledže ir buvau nuolatos apsupta greito maisto užkandinių. Tačiau išmokau, jog mityba turi būti subalansuota ir aš, kad matyčiau rezultatus, neprivalau savęs taip stipriai riboti. Greitai supratau, kad leidusi sau laisviau kvėpuoti ir retkarčiais pasimėgaudama man patinkančiais patiekalais, esu laimingesnė“, - teigė ji.
Tuo pat metu vaikinas, su kuriuo Alysha draugavo studijų laikais, padrąsino ją tapti sporto klubo nare, kadangi namuose atliekamos treniruotės nebuvo tokios veiksmingos, kaip norėtųsi. Mergina sporto klube naudojosi kopimo laiptais aparatu, bėgtakiu ir svorių kilnojimo įranga.
„Po kelių mėnesių tapau pakankamai drąsi, kad apsilankyčiau taip vadinamoje vyrų sporto salės dalyje ir į rankas paimčiau tikrus svarmenis. Būtent po to veidrodyje ėmiau matyti pokyčius. Mane užplūdo adrenalinas, o svorių kilnojimas man tapo vienu iš tikslą pasiekti padėjusių būdų“, - pasakojo Alysha.
Iš pradžių buvo nelengva. Ne kartą įsiutusi ant savęs mergina palikdavo sporto klubą, nes jausdavosi nepatogiai būdama vienintele svorius kilnojančia mergina, arba slėpdavosi tualete ir su ašaromis akyse galvodavo, jog yra per silpna ir nepakankamai gera, kad ten būtų. Alysha privalėjo suprasti, kad visą tai ji daro dėl savęs ir nieko kito, o sporto salėje esantys žmonės nėra nė kiek su ja susiję.
„Pradėjau vis labiau domėtis svorių kilnojimu, kultūrizmu bei įvairiomis treniruotėmis. Kai mokiausi, dariau daug klaidų, tačiau „geležies pumpavimas“ greitai tapo mano kasdienybe. Nuo 3-4 kartų per savaitę perėjau prie kasdienių treniruočių, kurių metu mankštindavau tam tikras raumenų grupes“, - sakė ji.
Kliūtys
„Pirmaisiais metais, kuomet pakeičiau mitybą ir ėmiau dirbti su svoriais, pastebėjau, jog išryškėjo mano raumenys, ko troškau labai ilgai. Tačiau antraisiais metais buvo sunkiau.
Ėmė augti svoris, nors mano mityba buvo subalansuota ir kasdien sportavau, po to net keliems mėnesiams dingo mėnesinės. Nesupratau kas vyksta, kol neapsilankiau pas savo ginekologą, kuris panešė mano ligos diagnozę – policistinis kiaušidžių sindromas“, - teigė Alysha.
Ši liga stipriai smogė per merginos mąstymą ir šie tiek išgąsdino. Ji nežinojo, ko tikėtis, bijojo, bei nuolat galvojo, kodėl ši liga diagnozuota būtent jai?
Kaip sakė Alysha, ji sveikai maitinosi, o jos gyvenimo būdas buvo aktyvus.
„Galvoje ėmė suktis įvairios mintys apie mano ligą, apie tai, kaip ji mane pakeis ir kokią įtaką ji turės kai būsiu vyresnė, nes žinoma, jog policistinis kiaušidžių sindromas padidina nevaisingumą. Galiausiai teko save pristabdyti ir suvokti, kad toks neigiamas mąstymas man tik kenkia. Kad išgyčiau, pradėjau vartoti vaistus, pakeičiau požiūrį į ligą – ji manęs neapibūdina, o yra tai, ką galiu įveikti“, - sakė Alysha.
Treniruotės
Šiuo metu mergina sporto klube lankosi 5-6 dienas per savaitę, iš kurių 2 kartus treniruoja kojas ir rankas, nors atliekami judesiai ir pratimai keičiasi kiekvieną kartą.
„Nors aktyviai sportuoju, leidžiu sau pailsėti, kadangi yra labai svaru pailsinti ir protą ir kūną. Žinoma, kad būna, jog mano kūnas stipriai priešinasi treniruotėms, tačiau suvokiau, jog tai normalu.
Sporto salė juk niekur nedings, o kelios laisvos dienos ar savaitė tikrai nepakenks. Juk rytoj išauš nauja diena, kuomet galėsiu vėl iš naujo save motyvuoti“, - pasakojo Alysha.
Maistas
Pagrindinis merginos tikslas – tinkamai ir sveikai maitintis, bei vartoti produktus, padedančius kovoti su jai diagnozuotu policistiniu kiaušidžių sindromu.
„Mano mitybą sudaro maistinių medžiagų turintys produktai, vaisiai, vanduo, sveikieji riebalai ir baltymai. Kasdien valgau 3 patiekalus, užkandžiauju, vengiu saldžių gaiviųjų gėrimų ir geriu daug vandens, tačiau stengiuosi su nebūti labai griežta, nes tai gali išvaryti iš proto.
Taip pat darau ir su kai kuriais patiekalais, be kurių tiesiog negalėčiau gyventi. Laikui bėgant supratau, kad maistas, kurį dedu į burną, nėra niekaip susijęs su manimi ar mano saviverte“, - pasakojo mergina.
Rezultatai
Tiesą sakant, Alysha šiuo metu sveria tiek pat, kiek ir tada, kai pirmą kartą apsilankė sporto klube – 59 kg, tačiau jos kūnas atrodo visiškai kitaip. Svarbiausia tai, jog pasikeitė merginos mąstymas.
„Tai, jog per pastaruosius porą metų mano kūnas taip pasikeitė, priverčia didžiuotis savimi, tačiau labai džiaugiuosi ir pasikeitusia mąstysena.
Buvau tokioje tamsioje vietoje ir paauglystėje patyriau tokius dalykus, kurių neturėtų išgyventi nei viena paauglė, tačiau aš patobulėjau ir dabar visai kitaip reaguoju į tam tikras situacijas, nei tai būčiau dariusi prieš kelis metus. Mano protinė stiprybė leidžia tinkamai kovoti su policistiniu kiaušidžių sindromu. Tikiu, kad protinė sveikata yra tokia pat svarbi, kartais net labiau, nei fizinė. Jaučiuosi kaip tikra super moteris, o už tai padėkoti galiu tik fitnesui“, - pasakojo Alysha.
Prisimindama savo pirmuosius tikslus, mergina teigė, jog viskas, ko tada norėjo, tai turėti gražų kūną, būti stipresne ir turėti raumenis.
„Labiausiai už viską troškau savo svajonių kūno ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Niekada nemaniau, kad kartu išmoksiu save mylėti ir iš naujo save atrasiu. Žmogus, kuriuo buvau 13-kos ar 15-kos, tapo jauna, savimi pasitikinčia ir aršia moterimi. Visiškai pasikeičiau tiek iš išorės, tiek iš vidaus.“, - teigė ji.
Fitneso kelionė nebūtinai turi būti susijusi su geresne fizine būkle. Jos tikslu gali tapti ir gyvenimo prasmės bei savęs pačios paieškos.
„Manau, kad šie du dalykai nutinka kiekvienos tokios transformacijos metu. Nors to nesitiki, tai nutinka savaime“, - užbaigė Alysha.