• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

29 metų parasparnių pilotas nepalietis Sano Babu Sunuwar ir 35 metų alpinistas, jo tėvynainis Lakpa Tshering Sherpa sugalvojo itin ekstremalią kelionę. Du vyrai pakilo į Everesto viršūnę. Po to, jie nuo aukščiausio kalno tandemu nusileido parasparniu iki Sun Khosi upės ir įspūdingą nuotykį pratęsė baidare.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš kelias dienas patyręs 35 metų Nepalo alpinistas Lakpa Tshering Sherpa ir šešeriais metais už jį jaunesnis „Blue Sky Paragliding“ klubo iš Pokharo parasparnių meistras Sano Babu Sunuwar į Everestą pakilo klasikiniu maršrutu pietine siena iš Nepalo pusės.

REKLAMA

Papietavę jie pratęsė kelionę ir perėjo į šiaurinę pusę. Iš šios pusės ekstremalai ėmė leistis su parasparniu. Jų skrydžio maršrutas tęsėsi link Western Ridge, po to iki už dviejų kilometrų pietvakariuose nuo Everesto esančios 7861 metrų aukščio Nuptste ir 12 kilometrų nuo aukščiausio planetos kalno esančio 5806 metrų aukščio Pokalde viršūnės.

REKLAMA
REKLAMA

Tandemu parasparniu skridę ekstremalai sėkmingai nusileido Syangboche oro uoste. Altitudė - 3750 metrų.

„Nėra blogas, bet nėra ir geras“, - orą vertino parasparnių meistras Babu.

Sano Babu Sunuwar - profesionalus parasparnių meistras, taip pat baidarininkas, tačiau anksčiau niekada gyvenime nebuvo pakilęs į aukštesnį nei 6400 metrų kalną. Jo kolega - Lakpa Tshering Everesto viršūnėje jau buvo penkis kartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso nepaliečiai tandemu nuskrido 20 kilometrų. Nusileidę ant žemės jie sraunia kalnų upe Sun Khosi pratęsė kelionę į Indijos pusę.

Everesto viršūnėje nepaliečiai praleido 4 valandas: ten pavalgė ir pradėjo skrydį parasparniu.

Į kalną Babu Sunuwar ir Lakpa Tshering Sherpa kopė 9 valandas. Skrydis parasparniu žemyn truko 42 minutes.

REKLAMA

Aukščiausio planetos kalno Everesto (Džomolungmos) aukštis 8848 metrai.

Nuo Everesto su parasparniu bandė leistis ir britų alpinistė „Squash“ Falconer, kuri norėjo tapti pirmąja moterimi pasaulyje, kuriai tai pavyko padaryti. Tačiau stiprus vėjas (50 km/val greitis) to neleido padaryti.

Nuo Everesto dėl stipraus vėjo su parasparniu nenusileido ir brazilas Rodrigo Raineri.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų