Didžiosios Britanijos Nacionalinėje sveikatos tarnyboje dirbantis gydytojas poroms rekomenduoja „miego skyrybas“ – jei nenorite lėtinio neišsimiegojimo, geriau visada miegoti atskirai. Sveikatos patarimais „TikTok“ ir „YouTube“ dalintis mėgstantis chirurgas paaiškino, kad miego atžvilgiu dauguma žmonių yra nesuderinami.
Miegoti rekomenduoja vienam
700 000 kartų peržiūrėtame vaizdo įraše jis įspėja: „Miegoti visada reikėtų po vieną. Jei kitas žmogus naktį muistosi ar knarkia, jūs negalėsite tinkamai judėti per visas savo miego fazes, kurios yra reikalingos tam, kad organizmas galėtų atsigauti, o tai paveikia miego kokybę. Ne visų miego ciklai sutampa, todėl jei toje pačioje lovoje miegama dviese, vienas ar abu yra nuolat priversti blogai išsimiegoti.“
Dar blogiau – toje pačioje lovoje ir po ta pačia antklode miegant dviese yra šilčiau, o ir tai trukdo kokybiškam miegui.
„Vienas iš svarbiausių dalykų, kurių reikia norint užmigti, yra organizmo šerdies temperatūros sumažėjimas“, – sako jis. – „Jei lovoje miegate ne vieni, kūno temperatūra pakyla, todėl kol užmigsite, praeis daugiau laiko.“
Jo vaizdo įrašą gerai įvertino net 96 000 žmonių, o daugelis žiūrovų taip pat dalijosi savo patirtimis, rašoma dailystar.co.uk.
Internautai dalijosi savo patirtimi
Vienas žmogus komentavo: „Mano vyras miega atskirai savo kambaryje – jis knarkia ir mėgsta miegoti šiltai. Man reikia vėsesnės temperatūros ir tylos. Santuokoje jau 25 metus.“
„Apsikabinimai verti miego trūkumo“, – komentavo kitas žmogus, o kitas jam visai nepritarė: „Mes miegame po skirtingomis antklodėmis – nieko nėra geriau.“
Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos duomenimis, suaugusiam žmogui reikia 9 valandų miego per parą, o vaikams – nuo 9 iki 14 valandų poilsio. Jei dienos metu nuolat jaučiatės pavargę, greičiausiai pakankamai neišsimiegate.
Šešias valandas prieš einant miegoti patariama vengti alkoholinių gėrimų ir kofeino, o taip pat nevalgyti sunkaus maisto. Taip pat padeda sportavimas dienos metu ir valandos prieš miegą skyrimas pasiruošimui ir nusiteikimui nakties poilsiui.