Specialistai, kurie meditaciją praktikuoja ne vienerius metus, sako, kad meditacija gali būti itin veiksminga pagalbinė priemonė ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir susidūrus su itin stipriu skausmu – artimojo mirtimi ar diagnozuota sunkia liga.
Išgirdus sunkią diagnozę ar susidūrus su artimojo netektimi, gyvenimas išmuša iš įprastų vėžių: tenka išmokti gyventi pasikeitusioje realybėje arba be jau išėjusio žmogaus. Kai sunku suvokti ir susitaikyti su tuo, kas vyksta, meditacija gali padėti suvaldyti emocijas ir netikrumo būseną. Tyrimai rodo, kad meditacija ir sąmoningumo (angl. mindfulnesss) praktika gali sumažinti patiriamą skausmą, stresą ir nerimą.
Siūlo nemokamą pagalbą
„Kai tenka atsisveikinti su artimu žmogumi, kiekvienas reaguojame ir išgyvename skirtingai. Nėra vieno apibrėžimo, kas yra gedėjimas, taip pat nėra vieno teisingiausio būdo kaip elgtis ir kuo užpildyti paliktą tuštumą.
Gedint gali padėti meditacija. Medituojant ir praktikuojant įsisąmoninimą stiprinama imuninė sistema, didinama koncentracija išmokstama susikaupti, išjausti savo liūdesį ar kitas užplūdusias emocijas, taip pat – užjausti kitą“, – sako Karolina Jancevičiūtė, atsisveikinimo namų „Rekviem“ administracijos vadovė.
Nemokamo seminaro metu savo žiniomis ir patirtimi dalinsis meditacijos ir sąmoningumo mokytojas, tylos ir meditacijos stovyklų organizatorius Amandas Paulauskas. Renginį moderuos Karolina Jancevičiūtė.
Visus norinčius sudalyvauti nemokamame renginyje, organizatoriai kviečia registruotis el. paštu ([email protected]) arba telefonu 19211.