• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įspėjimas „Android“ telefonų savininkams – telefone galite turėti programėlę, kuri vagia jūsų prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis.

Įspėjimas „Android“ telefonų savininkams – telefone galite turėti programėlę, kuri vagia jūsų prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis.

REKLAMA

Kibernetinių technologijų ekspertų teigimu, turite nedelsdami pasitikrinti savo telefoną ir įsitikinti, kad iš jūsų nebuvo pasisavinti duomenys, rašo mirror.co.uk.

„Zscaler ThreatLabz“ tyrėjai teigia, kad programėlėje, pavadinimu „Todo: Day Manager“, įdiegta bankinė kenkėjiška programa „Xenomorph“. Ji gali pasisavinti jūsų prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis ir gauti prieigą prie jūsų žinučių.

Savo ruožtu tai reiškia, kad programa gali perimti jūsų dviejų faktorių patvirtinimo kodus, kurie paprastai siunčiami SMS žinutėmis, taip pat prisijungti prie jūsų elektroninės bankininkystės.

Kibernetinių technologijų ekspertas laikraščiui „The Sun“ sakė: „Tai naujausia nerimą kelianti „Google Play“ parduotuvėje randama paslėpta kenkėjiška programa.“

REKLAMA
REKLAMA

Dar viena bloga žinia – „Android“ pritaikyta programėlė sukurta taip, kad ją būtų sunku ištrinti. Kibernetinių technologijų ekspertai sako, kad būtina pasitikrinti telefoną ir ištrinti programėlę, jei esate ją parsisiuntę.

REKLAMA

„Mūsų analizė parodė, kad bankinė kenkėjiška programa „Xenomorph“ iš „GitHub“ pateikiama kaip suklastota „Google Service“ programėlė, kai yra įdiegiama“, – sakė „Zscaler“ kibernetiniai ekspertai.

„Pirmiausiai paprašoma suteikti prieigos leidimą. Suteikus tokią galimybę, ji prideda save kaip įrenginio administratorių ir atjungia pagrindinį įrenginio administratorių, kad iš telefono nebūtų pašalinama programėlė.“

REKLAMA
REKLAMA

Jei programėlei nesuteikėte prieigos leidimo, tuomet turėtų pavykti saugiai ją pašalinti. Priešingu atveju gali tekti susikurti atsarginę failų kopiją ir tada atstatyti telefono gamyklinius parametrus, kad pašalintumėte programėlę.

Kibernetinės saugos ekspertas Chrisas Haukas pateikė daugiau patarimų, kaip išvengti kenkėjiškų „Android“ programėlių. Chrisas, dirbantis vartotojų privatumo advokatu, sakė:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atkreipkite dėmesį į paieškos rezultatus

„Google Play“ parduotuvėjet, ieškodami programėlės, atkreipkite dėmesį į paieškos rezultatus. Pažvelkite į programėlių piktogramas: kenkėjiškos programėlės beveik visada naudoja suklastotą programėlės piktogramą.

Įtariai vertinkite tokias pačias piktogramas naudojančias programėles. Pasidomėkite, kuri iš jų yra tikroji programėlė.

REKLAMA

Pažvelkite į programėlės įkūrėjo pavadinimą. Pavyzdžiui, žinome, kad programėlė „WhatsApp Messenger“ sukurta „WhatsApp LLC“. Kenkėjiška programėlė gali būti sukurta „Big Bill Johnson LLC“, o tai rodo, kad kažkas negerai.

Pažiūrėkite į programėlės atsisiuntimų skaičių. Jei ieškote „WhatsApp“ programėlės, ji turėtų būti atsisiųsta milijardus kartų. Jei programėlė atsisiųsta tik kelis šimtus ar tūkstančius kartų, tai geras įrodymas, kad programėlė kenkėjiška.

REKLAMA

Pažiūrėkite į programėlės aprašymą ir pateiktas ekrano nuotraukas. Aprašyme gali būti daug rašybos ar gramatikos klaidų, rašoma netaisyklinga anglų kalba.“

Chrisas pridūrė: „Be to, naudokitės „Google Play Protect“. Ši programa analizuoja galimai fiktyvias ir kenkėjiškas programėles prieš jas atsisiunčiant, taip pat reguliariai tikrina programėles, ar jose nėra kenkėjiškų programų ir įspėja, kurias programėles reikėtų pašalinti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų