Kaip teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė spaudai Solveiga Meženskaitė, į gydytojų globą sostinėje perduota trejų metų mergaitė.
„Mergaitė lankė vieną Vilniaus darželį. Įtariama, kad jai - meningokokinė infekcija“, - tv3.lt sakė S.Meženskaitė.
Pasak atstovės, ugdymo įstaigai, kurią lankė mergaitės, perduotos visos rekomendacijos, kaip tvarkyti ir vėdinti patalpas.
S. Meženskaitės duomenimis, mergaitė, kuriai įtariama meningokokinė infekcija, lanko sostinės lopšelį-darželį „Bildukas“. Šiuo metu bendraujant su administracija, sudaromi kontaktiniai asmenų sąrašai – nustatinėjama, su kuo galėjo bendrauti susirgusi mergaitė, informuojama apie profilaktines priemones.
Daugiau apie ligą:
Pasak Užkrečiamų ligų ir AIDS centro, meningokokinei infekcijai būdingas karščiavimas, vėmimas, mieguistumas, vangumas, sąmonės aptemimas, kaklo raumenų įtempimas, sąnarių/raumenų skausmai, vaikams dar būdingas nuolatinis verkimas, atsisakymas valgyti/gerti, hemoraginis bėrimas.
Siekiant sumažinti užsikrėtimo meningokokine infekcija riziką, rekomenduojama:
reguliariai plauti rankas;
laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis servetėlėmis, panaudojus – išmesti į šiukšliadėžę);
reguliariai vėdinti ir valyti patalpas;
svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikais asmenimis.
Artimą sąlytį su ligoniu turėjusių asmenų grupei priklauso: šeimos nariai; asmenys, gyvenantys ir miegantys toje pačioje patalpoje (kareivinėse, internatuose ir kt.); kiti asmenys, turėję artimą sąlytį (bučiniai, kontaktas su seilėmis, valgymas iš bendrų indų, naudojimasis susirgusiojo dantų šepetuku, reanimacija, t.y. gaivinimas „burna į burną“ ir kt.).
Efektyviausia apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos priemonė – skiepai. ULAC medikai primena, kad Lietuvoje 2014 m. pradėti skiepijimai nuo meningokokinės B infekcijos. Paskiepytų asmenų skaičius kasmet auga: 2014 m. – 338 asmenys, 2016 m. – 13 604.