Pomidorai būna įvairių rūšių, kurių kiekvienas turi savo ypatybes ir paskirtį, o tai reiškia, kad jiems reikės skirtingos priežiūros.
„Svarbu pasirinkti pomidorų veislę, kuri atitiktų jūsų klimatą, turimą erdvę ir asmeninį skonį, – aiškino pomidorų ekspertas Joshas Novellas. – Kai kurios veislės yra atsparesnės kenkėjams ir ligoms, o kitos geriau tinka auginti vazonuose ar pakabinamuose krepšeliuose.“
Nepakankamas sodinimo gylis
„Pomidorų daigus rekomenduojama sodinti į tinkamą gylį dirvoje, kad virš dirvos paviršiaus liktų tik du ar trys viršutiniai lapų vainikai, – sakė sodininkystės ekspertas. – Tai padeda pomidorams augti vertikaliai, taip pat pagerina bendrą jų sveikatą ir mitybą.“
Netinkamas augalų rišimas
Kad pomidorai netaptų per silpni ir stiebas nelūžtų, reikia juos papildomai paremti, pavyzdžiui, kuoliukais ar grotelėmis.
Sodininkai taip pat turėtų reguliariai genėti pomidorus, pašalinant visus šoninius ūglius, kad augalas visą savo energiją skirtų vaisiams, o ne lapams.
Saulės šviesos trūkumas
Pomidorai yra augalai, kurie klesti šiltuoju metų laiku, o kad išgyventų ir gerai derėtų, jiems reikia saulės šviesos ir šilumos.
„Idealiu atveju jie turėtų gauti mažiausiai šešias valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną, – sakė sodininkystės ekspertas. – Jei pomidorai negauna pakankamai saulės, jie išstypsta, ieškodami saulės šviesos.“
Pomidorai taip pat dažniau kenčia nuo ligų pavėsyje, nes po laistymo jie tinkamai neišdžiūsta, dažniau suserga grybelinėmis ligomis, tokiomis kaip miltligė ar puvinys.
Nenuoseklus laistymas
Priklausomai nuo oro ir dirvožemio sąlygų, pomidorus reikia reguliariai ir tolygiai laistyti. Svarbu augalui neleisti per daug išdžiūti, bet ir nepaskandinti jo vandenyje, rašo express.co.uk.
„Kartą per savaitę turėtumėte pomidorus gausiai palaistyti, – pridūrė ekspertas. – Taip pat galite mulčiuoti aplink augalus, kad išsaugotumėte drėgmę ir išvengtumėte piktžolių.“