Ar kelionės neišpildo jūsų lūkesčių? Ar gotikinio stiliaus katedros, nuo kurių anksčiau užgniauždavo kvapą, jau nebesuteikia norimo dvasinio peno? Galbūt laikas atverti širdį.
Pasaulinė religinių kelionių rinka šiuo metu sparčiai auga. Milijonai tikinčiųjų, skeptikų ir smalsuolių kasmet keliauja aplankyti mistiškiausių vietų. Vieniems tai savaitės trukmės vizitas budistų vienuolyne, kitiems – ekskursija siekiant atrasti indėnų religijoje populiarius sielos draugus-gyvūnus, treti prisijungia prie dviejų savaičių kelionės su Biblija, kurią organizuoja vietinė parapija...
Ar jums tiks religinė kelionė?
Piligrimas: kas keliauja
„Prasminga“, „spiritualinė“ ir „religinė“ kelionė yra kur kas daugiau nei populiari moderniųjų laikų frazė. Apie piligriminius žygius daug pasakoja istorija. Religinės kelionės buvo būdas švęsti ir sutvirtinti savo tikėjimą. XVI amžiuje ispanų jėzuitai keliavo į Paragvajų, Braziliją ir Argentiną tam, kad įkurtų misijas tarp vietinių žmonių. Atsiskyrėliai budistai iškeliaudavo ilgoms meditacijoms olose. Pasiekus tam tikrą amžių daugelis Afrikos genčių siųsdavo jaunus vyrus į „dvasines keliones“, kurios nors dažnai skausmingos ir/arba gąsdinančios, buvo būtinos siekiant įrpdyti, kad esi suaugęs.
Šiandien dauguma religinių kelionių nėra tokios pavojingos – jums nesiūloma perplaukti Atlanto vandenyną ir rizikuojant prarasti gyvybę ar bent galūnę įkurti parduotuvę priešiškai nusiteikusių žmonių teritorijoje. Keliones į bažnyčias/sinagogas/mečetes ir kitokias šventąsias vietas galima rasti kiekvienoje šalyje. Belieka pasirinkti, ar norite aplankyti jas kaip savanoris ar tiesiog turistas.
Didieji kelionių organizatoriai greitai suvokė, kaip naudinga siūlyti religines keliones ar į paprastas keliones įtaukti su religija susijusias ekskursijas/maršrutus. Krikščioniškų kelionių kompanija „Templeton Tours“ siūlo keliones į Aliaską, Havajus, Šventąją žemę ir kt. Jų kruizuose nebūna alkoholio, kazino pakeičia religinių knygų parduotuvė, o įprasta vakaro pramoga tampa gospel choras. Viena didžiausių kelionių agentūrų pasaulyje „Globus“ turi atskirą atšaką, kuri rūpinasi religinėms kelionėms. Tarp siūlomų maršrutų galima rasti kelionę po Šventają žemę ir turą po Lourdes ir kitas Prancūzijos šventoves.
Keliautojams, kurie savęs nelaiko religingais, sprendimas pasirinkti su religija susijusią kelionę dažniausiai būna grįstas akademinėmis interesais. Dauguma plačių pažiūrų keliautojų žavisi galimybe patyrinėti senovinių vietų kultūrines ir istorines tradicijas. Net ir netikintiems Angkor Wat stogai ar su Australijos Uluru susijusi aborigenų sukūrimo istorija sukelia pagarbą.
Kur keliauti?
Galimybės yra didžiulės ir tikrai nebūtina rinktis tokias klasikines kryptis kaip Vatikanas, Jeruzalė, Egiptas ar Yukatanas. Spiritualinių patirčių tikrai galima ieškoti ir mažiau žinomose vietose.
Tie, kurie labiau vertina tylią komtempliaciją nei stumdymąsi Jeryzalėje ar yrimąsi per Kairo minią, turi daug pasirinkimų. Dauguma budistų vienuolynų visame pasaulyje – Azijoje, Europoje ir JAV – rengia tam tikras programas, pagal kurias galima pagyventi vienuolio gyvenimą vieną dieną arba savaitę. Čia jūsų laukia rytinė meditacija, vidurdienio valgis tyloje, Dharma diskusijos su kitais vienuoliais. Į rimtesnius pasiūlymus taip pat įtraukiamos ilgos meditacijos, kurios, dėl nuolatinio klūpėjimo, gali būti skausmingos.
Etiopija , dažnai vadinama žmonijos lopšiu, siūlo daugybę žadą atimančių religinių vietų. Šalis didžiuojasi 11-os XIII amžiaus monolitinių bažnyčių olose rinkiniu. Dauguma šių bažnyčių vis dar veikia. Dar didesne mistika apsupta IV amžiuje pastatyta Šv. Marijos iš Siono bažnyčia, kuri laikoma pirmąja bažnyčia subsacharinėje Afrikoje. Kelionės į šį regioną dažnai organizuojamos kaip kelionės po visą šalį dalis.
Jei pageidautumėte ne tokios tolimos ir egzotiškos religinės kelionės, kompanija „Gate 1 Travel“ siūlo kelionių paketą su bilietais į legendinį „Oberammergau Kristaus kančios vaidinimą“. Remiantis pasakojimais, 1633 m. Oberammergau kaimo Vokietijoje gyventojų sparčiai mažėjo dėl maro. Nors išvalius nudvėsusių žiurkių krūvas krizę greičiausiai būtų pavykę išspręsti, kaimo gyventojai vietoj to maldavo Dievo pagalbos ir žadėjo, jei nelaimės baigsis, kas dešimt metų sukurti spektaklį apie Jėzaus gyvenimą. Kaimas buvo išgelbėtas ir vaidinimai tebėra organizuojami. Kitas renginys – 2020 metais.
Jungtinė Karalystė taip pat mėgstama keliautojų, kurie ieško dvasinių patirčių. Viena garsiausių, su religija siejamų vietų – Stonehenge. Be to, kad ir kur keliautumėte JK, rasite nemažai akmenų ratų, olų ir monolitų, kur rimsta dvasia ir norisi medituoti. Papildomai čia siūlomi turai ir ekskursijos, kurių metų galima susipažinti ne tik su legendomis, bet ir su keltų istorija bei kultūra.