Nemažai Europos šalių gimdymas yra įteisintas ir moteris priėmusi sprendimą gimdyti namuose sulaukia kvalifikuotos medikų pagalbos namuose. Įdomu, ką pasakytų mūsų medikai, išgirdę gimdyvės prašymą, kad vaikas kelias pirmąsias gyvenimo dienas liktų su virkštele ir placenta?
JAV sparčiai daugėja atvejų, kai moterys pageidauja vadinamojo Lotoso gimdymo, kuomet vaikui ne tik nenukerpama virkštelė, bet paliekama ir placentą. Taip kūdikis gali išbūti iki dešimties dienų, tiesa, paprastai, anot šio gimdymo būdo šalininkų, virkštelė nudžiūsta per tris dienas.
Šio gimdymo būdo šalininkė akušerė Mary Ceallaigh iš Teksaso leidiniui „The Post“ duodama interviu sakė, kad per savo darbo praktiką yra priėmusi apie šimtą tokių Lotuso gimdymų, o iš viso tokį gimdymo būdą renkasi apie penki procentai natūraliai gimdančių jos pacienčių.
Kaip pagrindinį tokio gimdymo privalumą akušerė įvardija tai, kad bambutės vietoje kūdikiui nelieka lazdelės ir kartu tai sumažina užkrato patekimo galimybę. Taip pat toks gimdymo būdas ir vėliau gana specifiška vaiko priežiūra leidžia mamai ir kūdikiui užmegzti glaudų ryšį.
Anot M. Ceallaigh, placenta, kol būna prisitvirtinusi, paprastai vyniojama į orui laidų audeklą ir tiesiog laikoma šalia kūdikio. Paklausta, ar kambaryje laikoma placenta dėl prasidedančio puvimo nepradeda dvokti, akušerė atsakė, kad pirmą diena jokio kvapo tikrai nebūna, paprastai jo nebūna ir antrąją, o trečiąją jaučiama silpnas muskuso kvapas.