Normaliomis sąlygomis pėda išskiria 1,5-3ml prakaito per valandą, o atliekant fizinius veiksmus, 8-12ml. Pusė minėtojo prakaito išsiskiria pado srityje, todėl dėl įvairių priežasčių susikaupęs prakaitas dirgina odą, sleidžia nemalonų kvapą, skatina įvairių infekcijų atsiradimą.
Pagausėjusio pėdų prakaitavimo priežastys:
1. Per ankšta, uždara avalynė
2. Didelis fizinis krūvis
3. Karštas oras
4. Pėdų ir viso organizmo ligos, tokios kaip: kraujotakos bei kepenų nepakankamumas ar padidėjęs kraujospūdis.
Pėdų prakaitavimui abejingi likti negalite. Ne vien dėl skleidžiamo nemalonaus kvapo turite kovoti su šia problema. Nelaukite, kol atsiras kenksmingų bakterijų ir tai peraugs į ligą.
Patarimai jau turintiems problemą:
1. Prauskite kojas muilu ne rečiau kaip du kartus per parą.
2. Nupraustas kojas sausai nušluostykite, patepkite specialiu nuo prakaitavimo apsaugančiu kojų dezodorantu.
3. Mūvėkite kokybiškos medžiagos kojines, patartina- medvilnės.
4. Neavėkite guminės avalynės.
5. Nusiavę batus kiekvieną kartą juos išvėdinkite.
6. Vasaros metu avėkite pėdai kvėpuoti leidžiančius batelius.
Natūralūs gydymo būdai:
Druska. Į vonelę įpilkite 2l vandens, tris valgomuosius šaukštus jūros arba valgomosios druskos ir išmaišykite kol druska ištirps. Palaikykite kojas šioje vonelėje apie 20min, kiekvieną kartą jas nusiplovę muilu.
Actas arba kalio permanganatas. Į vonelę įpilkite 2l vandens ir tris šaukštus acto arba tiek kalio parmanganato, kad vanduo taptų rožinis. Galite mirkyti kojas tokioje vonelėje kiekvieną dieną po kojų plovimo muilu.
Šalavijai. Susmulkinkite pusę stiklinės šalavijų ir užpilkite 1l virinto vandens. Uždengę palaikykite 5-7 min. Įmerkite kojas į šią vonelę ir palaikykite apie 20min. Kartokite procedūrą kasdien.
Šalavijai, mėtos ir dilgėlės. Tris šaukštus šių sumaišytų žolelių užpilkite 1l verdančio vandens. Uždengę palaukite kol pritrauks ir nukoškite. Atvėsinkite šį užpilą. Po to panardinkite jame kojas ir laikykite apie 15min. Procedūrą kartokite mėnesį laiko.
Svarbu: pėdų prakaitavimą sustabdyti galite ir gerdami žolelių nuovirą. Mėtų ir melisų lapus užpilkite verdančiu vandeniu ir reguliariai gerkite du kartus per dieną. Žinoma, vaistinėse galite rasti ne tik natūralių priemonių nuo pėdų prakaitavimo, tačiau pradžioje siūlome išbandyti šias.