Vis dėlto, norint džiuginančio rezultato, būtina išmanyti kelias taisykles, todėl kaip tinkamai pasirinkti ir pateikti interjero detales, skaitytojams pataria „Interjero pasaka“ studijos vadovė, interjero dizainerė Vaida Žemaitytė.
Sprendimai mažoje erdvėje
Mažoje erdvėje, pasak pašnekovės, visuomet siūloma rinktis blizgias interjero detales ar baldus. Taip pat stiklas, veidrodis ir chromas ne tik atrodys stilingai, tačiau ir optiškai padidins erdvę.
„Vienas iš dažniausių pasirinkimų mažoje erdvėje – veidrodis, kuris išties gali pagerinti būsto dizainą, suteikti daugiau erdvės, šviesos, taip pat juo galima paslėpti ir sienų defektus. Vis dėlto, dažnai susiduriama su abejone – kokioje vietoje geriausia jį kabinti? Tokiu atveju gali padėti keli patarimai.
Koridorius – tinkamiausia vieta veidrodžiui, kadangi ten jis atlieka ne tik dekoro funkciją, bet ir didina, šviesina erdvę, kuri dažniausiai būna gana tamsoka. Taip pat jei namuose yra aukštos lubos, vertėtų rinktis vertikalų veidrodį ir atvirkščiai, jei namai ilgo išplanavimo, labiau tiks horizontalus“, – sako interjero dizainerė.
Nors mažoje erdvėje rekomenduojamos blizgios, šviesios interjero detalės, persistengti su aksesuarais ir užpildyti kiekvieną paviršių įvairiais niekučiai – nevertėtų, kadangi tokiu atveju net didelė patalpa atrodo gana netvarkinga ir perkrauta, o ką jau kalbėti apie mažą kambarį.
Kokias klaidas darome?
Nors griežtų taisyklių dekoruojant namus nėra, tačiau apie klaidas, kurios gali suteikti atvirkščią rezultatą, žinoti būtina. Viena iš jų, kuomet patalpoje visos interjero detalės derinamos pagal vieną spalvą. Toks sprendimas vizualiai erdvę paverčia viena visuma, o norint to išvengti, rekomenduotina dekoravime įvesti kontrasto, pavyzdžiui, panaudojant kitos stilistikos ir spalvos pamušalus ar pagalvėles.
„Dar viena klaida, kuomet mažoje patalpoje pasirenkama tamsi sienų spalva, nes ji sugeria šviesą ir natūraliai sumažina kambarį, todėl geriau rinktis šviesius, pastelinius atspalvius.
Taip pat didelę reikšmė turi ir baldų išdėstymas. Daugelis, gyvenantys mažoje erdvėje, mėgsta baldus sustatyti palei sienas, o kambario centrą palikti tuščią. Visgi, toks sprendimas tik dar labiau sumažina kambarį. Baldus nuo sienų bent šiek tiek reikėtų atitraukti, žinoma, daugiau vietos paliekant centre, tačiau paskirsčius baldus zonomis, o ne išstumdžius į kambario šonus“, – kalba V. Žemaitytė.