• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui rengiantis paskutiniam balsavimui dėl Vyriausybės skubinamos sveikatos priežiūros reformos, opoziciniai socialdemokratai ketina iki galo ginti gydytojų argumentus, teikdami pluoštą susijusių pataisų.

Seimui rengiantis paskutiniam balsavimui dėl Vyriausybės skubinamos sveikatos priežiūros reformos, opoziciniai socialdemokratai ketina iki galo ginti gydytojų argumentus, teikdami pluoštą susijusių pataisų.

REKLAMA

Jau šiandien, ketvirtadienį, Seimo nariai turės galutinai apsispręsti dėl Vyriausybės teikiamų projektų, kuriais įgyvendinama sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarka.

Ypač didelį susirūpinimą socialdemokratams kelia Nacionalinio vėžio instituto (NVI), jo klinikos likimas. Sveikatos reikalų komiteto narė socialdemokratė Orinta Leiputė siūlo taisyti Vyriausybės projektus.

„Tokia valstybinės reikšmės įstaiga kaip NVI, akredituotas Europos vėžio institutų organizacijos (OECI) narys, nebegalės funkcionuoti, nes konservatoriai sumanė pašalinti specializuotas ligonines iš viešųjų įstaigų nomenklatūrų“, – įspėja parlamentarė, kviesdama įsiklausyti į Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) ir Nacionalinio vėžio instituto darbuotojų profesinės sąjungos siunčiamus nerimo signalus.

Parlamentarė teikia pataisą, kad specializuotos įstaigos nebūtų pašalintos iš minėtųjų nomenklatūrų.

„NVI klinikoje kasmet apsilanko daugiau nei 131 tūkst. pacientų, čia atliekama 110 tūkst. radiologinės diagnostikos procedūrų, 18 tūkst. chirurginių operacijų, 25 tūkst. chemoterapijos ir 50 tūkst. radioterapijos procedūrų, čia veikia du aukščiausios kompetencijos – Krūties vėžio ir Prostatos vėžio – gydymo centrai.

REKLAMA
REKLAMA

Įstaigos sunaikinimas ar prijungimas prie kitos sukeltų pavojingą sumaištį, sutrikdytų sunkių ligonių gydymo ritmą“, – įspėja O. Leiputė, pažymėdama, kad nerimauja ir psichiatrijos bei infekcinių ligų centrai.

REKLAMA

Neįsiklausė į šeimos gydytojų argumentus

Parlamentarė taip pat apgailestauja, kad valdantieji nepanoro įsiklausyti į šeimos gydytojų argumentus. O. Leiputė parengė pasiūlymą.

„Užsimota sujungti šeimos medicinos centrus ir rajonų ligonines. Išnagrinėję ministerijos planus, ekspertai konstatavo, kad pirmines ir specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų sujungimas labai susilpnins pirminę sveikatos priežiūrą. Šeimos gydytojai įspėja, kad dėl to jie bus paversti budėtojais, turės užtikrinti pacientų srautą specialistams, kad šie tenkintų ministerijos rodiklius. Be to, šeimos gydytojai bus verčiami bendradarbiauti su kitomis įstaigomis“, – pažymi parlamentarė.

REKLAMA
REKLAMA

O. Leiputė su kolegomis teikia pasiūlymą: įstatyme įtvirtinti ministerijos prievolę konsultuotis su gydytojais ir gydymo įstaigomis bei išbraukti nuostatą dėl privalomo bendradarbiavimo sutarčių.

Anot O. Leiputės, „iš esmės užsimota keisti šeimos gydytojų ir visos pirminės sveikatos priežiūros plėtros kryptį. Juk visą laiką, daugelį metų buvo siekiama decentralizacijos, kad paslaugos artėtų prie paciento. O šiandien konservatorių valia paslaugos vėl tolsta nuo žmonių, nes valdininkams taip patogiau „įsisavinti“ lėšas“, – sako parlamentarė.

O. Leiputė atkreipia dėmesį, kad ant plauko pakibo ir reabilitacijos centrų ateitis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų