Kodėl nesiseka numesti svorio?
Sveikatos ekspertė Libby Weaver dirba su garsiausiais Holivudo aktoriais, kuriems padeda ne tik atgauti formas, bet ir kardinaliai pakeisti gyvenimo būdą. Tai labai svarbu pokyčių iki lieknesnio ir sveikesnio gyvenimo kelyje, nes, kaip teigia specialistė, egzistuoja svarbūs išorės faktoriai, kurie neleis numesti svorio.
Moteris baigė Sidnėjaus universitetą ir pastebėjo, kad žmonėms, kurie nuolat bėga maratonus, aktyviai sportuoja ir valgo, niekaip nepavyksta pasiekti rezultatų. Ilgų tyrimų metu Libby nustatė, kad nepakaks tik sporto ir sveikos mitybos.
Stresas
Mokslininkai jau neabejoja, kad kylantį svorį lemia streso kupinas gyvenimas. Nemalonus jaudulys darbe, asmeniniame gyvenime yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės negali numesti papildomų kilogramų ar net priauga.
„Streso metu žmogaus organizme išsiskiria adrenalinas, kuris ruošia žmogų kovai, atakai. Tuomet raumenys gauna daugiau kraujo, o organizmas reikalauja daugiau gliukozės, - aiškina specialistė. Norintiems numesti svorio dar didesniu priešu tampa nuolatinis stresas, jaudulys, nes mažėja raumenų tvirtumas, organizmas linkęs kaupti riebalus. Būtent todėl L. Weaber aiškina, kad bent kartą per dieną reiktų daryti kvėpavimo pertraukas – kas valandą, bent po kelias minutes.
Hormonai
Moterims labai dažnai atrado, kad menstruacijų metu joms kyla svoris. Visgi tai yra tiesa, tačiau tai tėra kelių dienų formų pokyčiai. Visgi „raudonųjų dienų“ metu išsiskiria nerimo hormonas, kuris didina cukraus poreikį.
Kas mėnesį pasikartojantys hormonų siautėjimai gali paskatinti moteris valgyti dažniau, naudoti daugiau cukraus, riebesnių produktų, tad tai gali išspręsti valios dėka.
Taip pat stenkitės stebėti, kaip jūsų organizmas reaguoja į menstruacijas ir stenkitės vartoti daugiau arbatos.
Padidėjęs insulino kiekis kraujyje
Insulinas padeda paskirstyti su maistu gaunamą cukrų į kūno ląsteles, tačiau sutrikusi šio hormono veikla gali paskatinti ryškius cukraus šuolius kraujyje. Tuomet organizmas jaučia didžiulį signalą, kurį žmogus pajaučia alkiu.
Taip dėl netikusios mitybos sutrikusi organizmo veikla gali paskatinti dažnesnį valgymą, tačiau tokiu atveju žmonės linksta prie saldesnių ir riebesnių maistų. Tai gali paskatinti net diabetą ir sunkias ligas, susijusias su širdimi, kraujagyslėmis.
Nervų sistema
Sunki smegenų sistema veikia labai paprastai, kad net ir maži dirgikliai gali paskatinti siųsti signalus, kurie skatins žmones daugiau valgyti, kad būtų galima deginti energiją.
Visgi dažniausiai nervų sistemą paveikia išbalansuotas gyvenimo būdas, mažas miego kiekis, įvairios problemos. Tokie veiksniai net neleidžia pasiilsėti miego metu, tad patartina sportuoti, išbandyti jogą ir prieš miegą nedirginti savo kūno, atpalaiduoti mintis.
Emocijos
Norą suvalgyti visą šokoladą lemia tikrai ne iššūkiai sau, o impulsyviomis emocijomis paremti sprendimai. Juos taip pat gali nulemti aplinkos veiksniai, kurie teigiamai arba neigiamai veikia organizmą, skatina jį džiaugtis arba liūdėti.
Visgi labai dažnai tokie emociniai valgymai vėliau tampa sunkia priklausomybe, kai kiekvieną emociją bandomą pakeisti maistu. Taip galima išsiugdyti, tačiau privalote dirbti su savimi, savo mintimis ir emocijomis.