Šis įvykis nutiko dar praėjusių metų birželio mėnesį Druskininkų svavivaldybėje esančiame kaime. Vyriškiui, kuris tąkart nesugebėjo užtikrinti, kad jo vedžiojamas šuo nesukeltų grėsmės aplinkiniams, teko stoti prieš teismą.
Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu yra patvirtintos gyvūnų laikymo taisyklės, kurios numato, jog viešoje vietoje vedžiojami šunys privalo nekelti grėsmės aplinkiniams žmonėms ir augintiniams, turi būti vedami už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Taip pat numatyta, kad jei šalia yra žmonių ar kitų gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas taip, kad šuo jų nepasiektų. Tačiau minėtasis baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras to neužtikrino.
Šunį paliko sesuo
Jis aiškino, kad šunį – vokiečių aviganio mišrūną – jo priežiūrai paliko sesuo. Įvykus nelaimei, tąkart jis šunį vežiojo keliu su pavadėliu, be antsunkio, aplinkui žmonių nematė, todėl šuns pavadėlį atlaisvino iki 6 metrų. Vedžiodamas šunį jis ėjo šalia nukentėjusiosios daržo, tačiau teigė pats moters darže nematęs. Staiga ją pastebėjo šuo ir užpuolė. Sutramdęs šunį, nuvedė jį į namus. Pamatęs atvykusius policijos pareigūnus ir greitosios medicinos pagalbą, atėjo papasakoti, kas įvyko. Policijos pareigūnai nustatė jam 2,99 promilės girtumą.
Nukentėjusioji moteris pasakojo, jog pargriovęs ant žemės, šuo pradėjo kandžioti jai kojas, pilvą. Šuo, sugriebęs dantimis už dešinės kojos, ją gulinčią keletą minučių tąsė į šalis ir išplėšė dalį odos su mėsa. Paasak nukentėjusios, šuo buvo su pavadėliu, kurį rankose laikė neblaivus kaltinamasis. Jis bandė šunį atitraukti, tačiau iš pradžių to padaryti nepavyko. Kai galų gale šunį pavyko atplėšti, vyriškis paliko ją gulėti lauke ir nuėjo. Stipriai sužalota ir kraujuojanti moteris šoko būsenoje puolė skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą.
Vyriškis pripažino kaltę
Teismas, skirdamas bausmės rūšį, atsižvelgė į tai, kad vyriškis pripažino kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, tačiau neblaivumą vertino kaip sunkinančią aplinkybę, nors vyriškis ir neigė, kad alkoholis turėjo įtakos nelaimei. Visgi, kaip nustatė teismas, kaltinamojo neblaivumas akivaizdžiai susilpnino jo gebėjimą reaguoti į situaciją bei tinkamai ir laiku suvaldyti šuns agresiją, o tai neabejotinai turėjo įtakos nusikaltimo padarymui.
Teismas pripažino vyrą kaltu ir skyrė jam laisvės apribojimą 8 mėnesiams, įpareigojant jį laisvės apribojimo laikotarpiu pradėti dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje bei per 6 mėnesius nuo bausmės vykdymo pradžios neatlygintinai išdirbti 90 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.
Taip pat nuteistas vyras turės atlyginti moteriai 298,11 Eur turtinę ir ir 3 500 Eur neturtinę žalą.
Autorius: Raimonda Bernatavičienė